JARNÍ KONCERT SE BLÍŽÍ

Severáček11. 04. 2017

Nejen Velikonoce, ale i náš tradiční Jarní koncert, je již za dveřmi. Tato pěvecká oslava jara se koná příští víkend, v neděli 23. dubna od 17 hodin v Divadle F. X. Šaldy.

Kromě srdečného pozvání přijměte i naše vřelé poděkování, protože na koncert zbývá již posledních pár vstupenek a my jsme z vašeho zájmu opravdu nadšeni!

Proto, pokud vstupenku ještě nemáte, neváhejte a rezervujte na eVstupence nebo zajděte přímo na pokladnu divadla.

Jak bývá zvykem, můžete se těšit na Severáček „v plné sestavě“, od Malých zpěváčků až po Koncertní sbor. Všechna naše oddělení vám předvedou, na čem od nového roku se svými sbormistryněmi pilně pracovala.

Repertoár koncertu je zaměřen již k nadcházejícímu mimořádnému výročí, které Severáček čeká – v září 2017 totiž vstupujeme do své 60. koncertní sezóny! Přípravná oddělení i Koncertní sbor si pro vás proto připravily skladby, které se v průběhu severáčkovské historie pravidelně objevovaly na koncertech.

Jedním z vrcholů letošního Jarního koncertu bude společné provedení kantáty Vítej máji Jiřího Berkovce v závěru první půle, kterou společně zazpívají všechna naše oddělení, a též velmi náročná skladba Zdeňka Lukáše Poselství hudby, která v provedení Severáčku zazní vůbec poprvé a na jejíž uvedení se Koncertní sbor připravoval několik měsíců.

Přijďte oslavit jaro s námi, těšíme se!

Komentáře