Andrea Čančarová Houfková

Pochází z Liberce. Od osmi let zpívala v dětském pěveckém sboru Severáček. V roce 2006 absolvovala Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, obor hudební výchova – sólový zpěv. V současné době se ve zpěvu dále vzdělává u prof. Svatavy Šubrtové.

Již za studií zpívala externě v operním sboru divadla J. K. Tyla v Plzni, dále sólově vystupovala s dětským pěveckým sborem Mariella se kterým koncertovala ve Francii při příležitosti vstupu České republiky do EU. Pravidelně koncertovala v rámci koncertů Pedagogické fakulty v Plzni. V lednu 2006 účinkovala s Plzeňskou filharmonií v pořadu Wolfi, to je přece císařovna k oslavám 250. výročí narození W. A. Mozarta.

Po ukončení studia v roce 2006 začala spolupracovat se Severáčkem jako hlasová poradkyně. Účinkovala se Severáčkem na koncertě v Athénském Megaru jako druhá sopranistka v premiérové skladbě L. Cottakise, Otče náš. Od dubna 2006 vede přípravné sbory Severáčku.

Též účinkuje v Divadle F. X. Šaldy v představení Rusalka jako Kuchtík a je externí členkou operního souboru divadla.

Od léta 2008 se zúčastní varhanních kurzů Letní akademie v Zittau pod vedením Neitharda Behtke zakončených účinkováním na závěrečném koncertě v St. Johanniskirche.

Komentáře