PODZIMNÍ KONCERT PŘÍPRAVNÝCH ODDĚLENÍ SEVERÁČKU

Andrea Čančarová Houfková23. 10. 2016

Ve čtvrtek 20. října 2016 se ve velkém sále ZUŠ uskutečnil již tradiční první koncert přípravných oddělení Severáčku v nové sezoně, věnovaný památce Jiřiny a Milana Uherkových.

Silvie Pálková uvedla začátek koncertu úvodním slovem v korejštině, jako připomínku nedávného turné Koncertního sboru do Jižní Koreje. Během koncertu se na pódiu postupně představila všechna přípravná oddělení Severáčku: nejprve nejmladší Malí zpěváčci, pro které byl tento koncert úplně prvním vystoupením, poté Broučci I a II a také Plamínek spolu s 1. ročníky Koncertního sboru Severáčku. V programu koncertu byly zastoupeny lidové písně v úpravách Milana Uherka, Jaroslava Herdena a Leoše Janáčka. Obě oddělení Broučků společně zazpívali Rozpustilou abecedu a Plamínek cestovatelskou písničku Hrady a zámky. Za pomyslným dirigentským pultíkem se postupně vystřídaly všechny tři sbormistryně přípravných oddělení – Radka Fryčová, Andrea Čančarová Houfková a Silvie Pálková, o klavírní doprovod se postarala Eva Dvořáková. Začátek a závěr koncertu patřil společnému zpívání všech dětí Severáčku.

Velké poděkování patří výboru Kruhu přátel Severáčku, který celý koncert zorganizoval, dále ZUŠ a v neposlední řadě všem ochotným hlídacím maminkám, které nám velmi pomohly a skvěle se o děti staraly během generální zkoušky i koncertu. Věříme, že si všichni posluchači koncert užili stejně jako děti Severáčku a těšíme se na další setkání, tentokrát na Vánočním koncertu, který se bude konat v sobotu 17. prosince 2016 v Koloseu.

Koncert pro vás nafotil Karel Kašák a fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Komentáře