Zájezd Broučků do Nové Paky 18. – 20. března 2016

Andrea Čančarová Houfková19. 03. 2016

V pátek v ranních hodinách vyjeli Broučci na svůj letošní první zájezd do Nové Paky ke spřátelenému sboru Zpívající rybky. Cestou jsme se zastavili v Jičíně v Muzeu her. Byla to moc krásná výstava, kde si děti mohly hodně exponátů vyzkoušet a pátrat po skrytých aktivitách v každé místnosti expozice. Všichni byli nadšení, a protože bylo krásné počasí, proběhli se v parku.

Když jsme dorazili do Nové Paky uskutečnila se společná zkouška s našimi hostiteli a poté rozdělení do rodin. Vše probíhalo v poklidné a přátelské atmosféře.

Na sobotní dopoledne nám naši hostitelé připravili Cestu za pokladem. Děti se po skupinkách, vždy s dospělím doprovodem, vydaly na různá stanoviště rozmístěná po Nové Pace. Krásným momentem pro většinu dětí byla zastávka na statku, kde se právě narodila kůzlátka.

V pozdním odpoledni se všichni sešli na společný koncert, který byl vyvrcholením naší návštěvy v Nové Pace. Velice se povedl, děti zpívaly krásně a s velkou radostí.

Nedělní dopoledne stávily děti v rodinách. Někteří hostitelé patřící do sboru Jednoty bratrské přivedli naše děti na shromáždění, kde jsme zazpívali tři písničky. Po obědě již nastalo loučení. Broučkům se v Nové Pace velice líbilo a už se všichni těší, až naši noví kamarádi přijedou k nám do Liberce.

 

 

Komentáře