NOVOROČNÍ KONCERT SEVERÁČKU A VÁNOČNÍ HVĚZDA VE FOTOGRAFIÍCH

Silvie Pálková16. 01. 2020

V neděli 12. dubna 2020 se v Divadle F. X. Šaldy uskutečnil Novoroční koncert Severáčku, v jehož rámci byla provedena zkrácená verze muzikálu Huberta Bittmana a Daniela Rause Vánoční hvězda.

V první půli koncertu vystoupila přípravná oddělení Severáčku Broučci zpěváčci I a II a Plamínek Severáčku a samozřejmě Koncertní sbor Severáčku pod vedením sbormistryň Silvie Pálkové, Radky Fryčové a Andrey Čančarové Houfkové. Na závěr pak zazpívali všichni společně a publikum odměnilo všechny Severáčky dlouhým potleskem.

Druhá půle koncertu pak patřila výhradně muzikálu Vánoční hvězda v jevištním provedení pod vedením  operní režisérky Lindy Keprtové, kterou pojí se Severáčkem nedávná úspěšná spolupráce na opeře Leoše Janáčka Liška Bystrouška. V sólových rolích se představili Šárka Neprašová, Michaela Mervartová, Josef Fečo, Michal Novotný, Vlastimil Šitta a Vítek Svoboda. V mluvených rolích Vypravěče a Heroda se exceloval herec Martin Polách. Provedení zpestřilo i baletní číslo žákyň tanečního oddělení ZUŠ v choreografii Mariky Mikanové. Některé z muzikálových písní zazněly premiérově, neboť toto dílo ještě stále nedospělo ke své finální verzi (více o genezi muzikálu najdete níže v programu koncertu).

Magická atmosféra vánočního příběhu tří mudrců vtáhla přítomné publikum do děje a to odměnilo všechny účinkující dlouhotrvajícím potleskem, takže se přidávalo…

Zde si můžete prohlédnout fotografie Karla Kašáka, celou fotogalerii pak naleznete na externí stránce.

program novorocni 2020

Komentáře