SEVERÁČEK OPĚT VÍTĚZÍ – TENTOKRÁT ZÍSKAL DVOJITÉ VÍTĚZSTVÍ V PRAZE A CENU PETRA EBENA

Silvie Pálková04. 12. 2019


Termín konání události: 30.11.2019;

V sobotu 30. listopadu 2019 se šedesátka dětí Koncertního sboru Severáčku účastnila Festivalu adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena v Praze.

Severáček se zúčastnil této soutěže ve dvou kategoriích – kategorii dětských sborů a kategorii ženských sborů dospělých a mládeže. V obou kategoriích získal pod vedením sbormistryně Silvie Pálkové nejvyšší ocenění – zlaté pásmo a stal se zároveň vítězem obou kategorií. Obdržel i zvláštní cenu Petra Ebena, kterému je festival dedikován.

Pan Lukáš Vasilek, sbormistr Filharmonického sboru a jeden z trojice renomovaných porotců, napsal v písemném hodnocení výkonu severáčkovských dětí  ve starší kategorii mj. toto: “…Přesné frázování, detailní práce s dynamikou, perfektní intonace… Dokonalý Eben!!! Toto je nejlepší a nejpřirozeněji působící český dětský sbor!!!…”

V letošním roce je to již druhé významné ocenění pro severáčkovské děti – po trojím květnovém vítězství a zvláštní ceně za dramaturgii na mezinárodní sborové soutěži v Bratislavě se jedná o další mimořádný úspěch libereckých dětí.

 

Komentáře