JAKÉ BUDE JARO SE SEVERÁČKEM?

Silvie Langrová | 18. 02. 2017

Letošní koncertní sezóna se přechýlila do své druhé poloviny a nás čeká spousta zajímavých akcí a my doufáme, že se s vámi na nich potkáme!

Všechna oddělení Severáčku se vám tradičně představí na Jarním koncertě v neděli 23. dubna v Divadle F. X. Šaldy. O předprodeji vstupenek vás budeme včas informovat, tak sledujte náš web nebo Facebook.

Koncertní sbor se začátku března (1. – 5. 3.) odjíždí připravit na následující koncerty a akce na soustředění do Oldřichova v Hájích. Hned na konci března totiž budeme hostit pražský pěvecký sbor Radost. Společné zpívání si nenechte ujít na dvou koncertech. V sobotu 25. března v Galerii Lázně od 14 hodin a v neděli 26. března od 15 hodin v hanychovském kostele.

Duben bude především ve znamení příprav na zájezd do Francie, kam se chystají mladší děti koncertního sboru na konci května (23. – 28. 5 .). Tentokrát nepojedeme sami, ale společně se sborem Kameláček z Nového Boru. Na před-zájezdovou generálku a na náš společný koncert s Kameláčkem si můžete zajet 22. dubna do Nového Boru. Kromě již zmiňovaného Jarního koncertu nás na konci dubna (29. 4.) čeká ještě koncert v Lidicích.

V květnu budeme mít opravdu napilno. Ještě předtím, než nám část koncertního sboru odjede do Francie, plánujeme vystoupit 7. května na libereckém Majálesu a v druhé půli května se vám pokusíme připravit dárek do následující sezóny. Zatím jen prozradíme, že to bude dárek hudební 🙂

V červnu nás čekají už jen dva koncerty. Přijďte si nás poslechnout na Absolventský koncert 15. června od 18 hodin na libereckou radnici nebo den poté na Krajské dny, kde budeme mít krátké vystoupení před Krajským úřadem.

Jak jinak bychom mohli zakončit sezónu a zároveň trochu započít tu následující, než soustředěním v Letařovicích na začátku července (1. – 16. 7.). Už teď se do „našeho“ údolí těšíme a vy si můžete přijet poslechnout ochutnávku nové koncertní sezóny buď na koncert ve Všeni 6. července od 16 hodin, nebo přímo do Letařovického kostelíčku v neděli 16. července od 15 hodin.

Samozřejmě ani přípravná oddělení nebudou zahálet! Můžete si je poslechnout hned v březnu na Koncertu libereckých dětských sborů (22. 3.) a v dubnu na našem Jarním koncertě. Na začátku května budou Broučci I a II hostit sbor Osmikvítek z Prahy a jejich společné zpívání si užijete v pátek 5. května od 17 hodin v sále ZUŠ. Na začátku června (2. – 3. 6.) na oplátku Osmikvítek u sebe v Praze pohostí naše Broučky. Malí zpěváčci budou mít také svůj samostatný koncert a svoji roztomilost vám předvedou ve středu 14. června v kostele U Obrázku.

Čeká nás toho opravdu hodně a my se moc těšíme. Pokud chcete být s námi u toho, sledujte pravidelně nejen náš web, ale také Instagram a Facebook a nic vám neunikne!

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění