Ostatní

Severáček 21. 07. 2017

STARÉ POVĚSTI LETAŘOVICKÉ…

Ptáte se proč zrovna staré pověsti letařovické? Někomu postačí jednoduché vysvětlení, totiž že na nedávném soustředění Severáčku v Letařovicích byly tématem celotáborové hry Staré pověsti české.

více...
Severáček 24. 04. 2017

POSELSTVÍ HUDBY NA JARNÍM KONCERTĚ SEVERÁČKU…

To se snad nemohlo stát? Můj poslední jarní koncert a jsem nemocná! Ne, přece nemůžu chybět na koncertě, kde už třináctým rokem, jak jsme počítaly s holkama, stojíme na prknech, co znamenají svět, společně se severáčkovskou rodinou.

více...
Severáček 28. 03. 2017

RADOST PŘÍMO DVOJITÁ …

… ANEB KDYŽ VÁM PŘIJEDOU SBOROVÍ KAMARÁDI   Většinou se vše domlouvá dlouho dopředu, v tomto případě jsme o návštěvě pražské Radosti věděli asi rok. Tak měsíc a půl dopředu nastává plánování – kam naše hosty vzít, kde ubytovat dospělé, kde uděláme druhý koncert… Pak také může nastat infarktová fáze, to když zjistíte, že plánovaný koncert v galerii se opravdu nekoná v sobotu, ale v neděli, takže byste museli děti nejspíš naklonovat, aby stihly zpívat zároveň v kostele.

více...
Severáček 07. 03. 2017

SOUSTŘEDĚNÍ SEVERÁČKU BYLO PLNÉ ZPĚVU A JÍDLA…

Asi první slovo, které mě teď napadá použít v souvislosti s naším zimním soustředěním, je závist. Myslím, že se mnou všichni ostatní starší souhlasí, když řeknu, že závidíme všem mladším, co v Oldřichově zpívají už od středy, zatímco my tam máme dorazit až v pátek.

více...
Severáček 10. 01. 2017

MŮJ POSLEDNÍ KONCERT…

Vždycky jsem tak trochu tušil, že tento den přijde, ale ani teď, při psaní, mi úplně nedochází, co to vlastně znamená. Po téměř 13ti letech se zdá až nepřirozené, že by člověk najednou neměl žádný další koncert, na který by se připravoval a na který by se těšil.

více...
Severáček 19. 12. 2016

TAKOVÉ BYLY VÁNOCE SE SEVERÁČKEM…

Hej, mistře! Vstaň, mistře! Hlásím, že nám právě skončil poslední, čtvrtý, koncert naší úspěšné série Vánoce se Severáčkem. První z těchto koncertů proběhl v pátek 16. prosince v kostele Svatého Antonína Paduánského v Ruprechticích.

více...