Sbormistři a spolupracovníci

V současnosti Severáček pracuje pod vedením umělecké šéfky a sbormistryně Koncertního sboru Silvie Langrové (Pálkové), o vedení přípravných sborů Broučci zpěváčci I a II a Plamínek se starají sbormistryně Andrea Čančarová Houfková a Radka Fryčová, která spolu se Silvií Langrovou vede i přípravné oddělení Malí zpěváčci. Všechny tři sbormistryně vyučují hlasovou průpravu dětí Plamínku a Koncertního sboru, Andrea Čančarová Houfková vede i hlasovou průpravu chlapců po mutaci a nově i chlapecký sbor Severáčku.

Se všemi odděleními včetně Koncertního sboru dlouhodobě spolupracuje klavíristka Eva Dvořáková.

 

 

Za svůj vznik vděčí Severáček manželům Jiřině a Milanu Uherkovým, kteří v Severáčku působili od jeho založení v roce 1958 až do roku 1989, resp. 2012 a pod jejichž vedením se stal Severáček jedním z nejlepších sborů tehdejšího Československa, vítězil v mezinárodních sborových soutěžích u nás i v zahraničí, natáčel pro rozhlas i televizi a vychoval k lásce k hudbě generace dětí.

 

 

 

 

 

 

V letech 1989 – 1997 spolupracovali se Severáčkem sbormistr Lukáš Černý, absolvent Konzervatoře Pardubice, a klavírista Vilém Valkoun, absolvent Akademie múzických umění. Se sborem navázali na předchozí úspěchy vítězstvími např. v belgickém Neerpeltu, španělském Cantonigros a řecké Preveze.

 

V letech 1997 – 2006 řídil Severáček Petr Pálka společně se Silvií Langrovou, tehdy Pálkovou.

Tento hudebně mimořádně nadaný, charizmatický sbormistr s velkým smyslem pro humor si získal srdce stovek severáčkovských dětí i dospělých ve smíšeném sboru Ještěd. Do Liberce přišli mladí manželé na základě nabídky zakladatele sboru Milana Uherka po úspěších s českotřebovským dětským sborem Kajetánek, který společně založili a tři roky vedli. Petr Pálka zemřel náhle po mimořádně úspěšném koncertu Severáčku v řeckém Megaro Moussikis v dubnu r. 2006.

 

 

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění