Blog

Silvie Pálková 05. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN DVANÁCTÝ A TŘINÁCTÝ | NEDĚLE 4. LISTOPADU, PONDĚLÍ 5. LISTOPADU

Dnes ráno jsme se sešli na poslední  tradiční korejské snídani v hotelu a pochutnali si na pestrých a chutných specialitách asijské kuchyně.

více...
Silvie Pálková 05. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN JEDENÁCTÝ | SOBOTA 3. LISTOPADU

Dnešní dopoledne strávily děti v korejských rodinách, sraz jsme měli až v 11 hodin přímo v kostele, kde máme koncert společně s dětským sborem Sanctus YMCA. Nacvičili jsme i dvě společné písně Amazing Grace a Viva la musica, tak se těšíme, jak se budou líbit publiku.

více...
Silvie Pálková 04. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN DESÁTÝ | PÁTEK 2. LISTOPADU

Dnes po snídani opouštíme krásný resort firmy BNK a jako poděkování zpíváme jejím zaměstnancům, kteří jsou zde právě na školení. Máme úplně volný den a nejprve zamíříme kam jinam než k moři, i když víme, že na koupání to už nebude.

více...
Silvie Pálková 03. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN DEVÁTÝ | ČTVRTEK 1. LISTOPADU

Ráno po snídani vyrážíme do města, kde máme bezmála tři hodiny čas na nákupy, k dispozici nám je několikapatrový obchodní dům Lotte s mnoha možnostmi včetně virtuální reality, kavárny atd.

více...
Silvie Pálková 02. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN OSMÝ | STŘEDA 31. ŘÍJNA

Ráno hned po snídani jsme za krásného slunečného počasí vyrazili na „tradiční korejský zážitek“, jak zní doslovný překlad z itineráře pana Changa. Poté, co se náš neohrožený řidič vyšplhal s autobusem do strmých uliček v kopcích, ocitli jsme se v přízemním komplexu budov v typickém asijském stylu, kde nás čekaly milé průvodkyně a zároveň i garderobiérky, které nám pomáhaly při oblékání do hanboků.

více...
Silvie Pálková 01. 11. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN SEDMÝ | ÚTERÝ 30. ŘÍJNA

Po vydatné korejské snídani (polévka miso, rýže, salát, kim či, zelené řasy) jsme z hotelu odjeli do Busanského muzea vědy a techniky, kde nás čekal bohatý tematicky uspořádaný program.

více...
Severáček 31. 10. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN ŠESTÝ | PONDĚLÍ 29. ŘÍJNA

Po náročném včerejšku necháváme děti prospat a posouváme odjezd z hotelu na jedenáctou hodinu. Loučíme se s naším dosavadním útočištěm, hotelem Brown dot (bez 4. patra, protože to je pro Korejce něco jako naše třináctka).

více...
Severáček 30. 10. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN PÁTÝ | NEDĚLE 28. ŘÍJNA

Dnešní den jsme si přivstali, čekají nás totiž dva koncerty ve dvou kostelech.

více...
Severáček 28. 10. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN ČTVRTÝ | SOBOTA 27. ŘÍJNA

Dnešní dopoledne strávily děti se svými korejskými rodinami. My dospělí jsme se lehce sportovně vyžili na drezíně, která nás odvezla vlastním pohonem na zhruba 3 km projížďku přírodou. Pak jsme navštívili tradiční korejskou restauraci s typickým nízkým stolováním a užili jsme si další nevšední gastronomické zážitky.

více...
Severáček 27. 10. 2018

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN TŘETÍ | PÁTEK 26. ŘÍJNA

Asi nikomu se dnes nechtělo vstávat, ale společné hotelové snídaně bývají vítaným osvěžením, zejména když etikety všech připravených pochutin jsou pouze v korejštině a vy třeba zjistíte, že existuje rýžový čaj – přesně ten jste si právě zalili horkou vodou.

více...