JARNÍ KONCERTY SEVERÁČKU – PODÍVEJTE SE NA FOTKY K. KAŠÁKA Z KRÁSNÉHO NEDĚLNÍHO KONCERTU

Silvie Pálková06. 04. 2016

Tradiční Jarní koncert Severáčku se uskutečnil v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v neděli 3. dubna 2016 v 17.00 hod. V první půli koncertu vystoupila zde všechna přípravná oddělení Severáčku pod vedením sbormistryň Andrey Čančarové Houfkové a Radky Fryčové, závěr první půle koncertu pak patřil provedení cyklu Petra Ebena Zelená se snítka, kdy na jevišti zpívaly všechny severáčkovské děti od nejmenších Malých zpěváčků po koncertní sbor pod dirigentskou taktovkou Silvie Pálkové a za doprovodu flétnistky Daniely Vrbasové, klarinetisty Daneše Drábka, violisty Olega Patlatyje a klavíristky Evy Dvořákové. Druhá půle koncertu patřila Koncertnímu sboru Severáčku a nesla se ve folklórnějším duchu. Zcela zaplněné divadlo F. X. Šaldy nadšeně aplaudovalo všem účinkujícím a vynutilo si přídavky.

Společně s pátečním koncertem v kostele sv. Antonína Paduánského v Ruprechticích byly oba severáčkovské koncerty věnovány památce sbormistra Petra Pálky (1971 – 2006).

Více o koncertech naleznete v programu:

program Jarních koncertů 2016

plakát Jarních koncertů

Na fotografie, které zachycují mimořádnou atmosféru koncertu, se můžete podívat ve fotogalerii 2016. Snímky pořídil “dvorní” fotograf Severáčku Karel Kašák.

Komentáře