KRÁSNÝ JARNÍ KONCERT SEVERÁČKU – PŘIPOMEŇTE SI ZNOVU JEHO ATMOSFÉRU

Silvie Langrová | 10. 05. 2018

V letošní jubilejní 60. sezóně se tradiční Jarní koncert Severáčku konal trochu netradičně na akademické půdě – ve velké aule Technické univerzity Liberec. Byla to naše první zkušenost s TUL a nutno říci, že dopadla na výbornou.

Velkou přednostní tohoto působivého, moderního prostoru je bezesporu vynikající akustika, příznivé klima na jevišti a na druhé straně pohodlné stupňovité hlediště s dostatkem míst, které jistě ocení posluchači.

V pestrém programu podvečerního koncertu se postupně představily děti z přípravných oddělení i Koncertní sbor Severáčku. Závěrečnou skladbou Karla Berkovce s příznačným názvem Vítej, máji pak všechny děti společně vzdaly hold jaru.

Atmosféra koncertu byla i díky skvělému publiku doslova jiskřivá, i na těch nejmladších bylo vidět, že si společně s rodiči s chutí poslechli písničky svých starších kamarádů z Broučků, Plamínku i Koncertního sboru.

Velké poděkování samozřejmě patří všem, kteří se na přípravě koncertu podíleli, zejména Výboru Kruhu přátel Severáčku, v nemenší míře také všem hlídacím maminkám či babičkám, které ochotně a trpělivě pomáhaly, kde bylo třeba a díky nimž vše proběhlo hladce.

Věříme, že jste si z koncertu odnášeli tak jako my krásné dojmy plné hudby a společného muzicírování a budeme se těšit na vyvrcholení letošní sezóny na Slavnostním koncertu 19. května v Divadle F. X. Šaldy.

Radka Fryčová

Připomeňte si s námi krásnou atmosféru koncertu na fotografiích Karolíny Zítové. Celá fotogalerie zde.

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění