ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA (Cantonigrós), červenec 2003

Silvie Langrová | 04. 05. 2017

V červenci 2013 jsme se vydali se čtyřicítkou dětí na soutěžní festival do katalánského Cantonigrós. Po předchozí dvojité účasti s manželi Uherkovými korunovanými vždy vítězstvím má jméno Severáčku na této soutěži velký lesk. Do Španělska se tedy vydáváme se snahou navázat na předchozí úspěchy a také získat další soutěžní zkušenosti – tentokrát s partou dětí do šestnácti let.

Zde je harmonogram našeho zájezdu do Španělska, to jsme ale ještě nevěděli, že Severáček opět předvede výborné výkony a přiveze 1. místo v kategorii dětských sborů.

Předmluvu k dětem jsme sepsali společně s Petrem:

Ahoj děcka, stejně jako vždy, tak i teď, dostáváte do ruky harmonogram celé cesty do Španělska, respektive Katalánska. Je vám jistě známo, že jedeme na mezinárodní soutěžní festival, který se koná každoročně v malém městečku Cantonigros asi 90 km severně od Barcelony, nedaleko městečka Vic (to pro vás, kteří to budete hledat na mapě). Samotný název Cantonigros vychází z katalánského jména Can Toni gros (velké Toniho stavení).

Tento ročník je již 21. a Severáček měl tu čest, že tam byl již dvakrát a dvakrát přivezl první místo a cenu publika. To bylo v letech 1984 a 1994. My se budeme snažit zaujmout porotu našim vystoupením stejně, jako tomu bylo při minulých návštěvách. Musíte počítat s velkým horkem, ale také přísným předsoutěžním režimem. Jak naše vystoupení dopadne, to už záleží jen na vás, jak zodpovědně se k této soutěži postavíte. Bude to velice náročné, ale zajímavé a poučné. Samozřejmě, že nebudeme pouze soutěžit a koncertovat, ale také poznáme nová, krásná místa a navštívíme mnoho zajímavostí. Tak tedy začínáme:

15.7. –  v 19.00 odjezd z Liberce do jižní Francie

16.7. –  v odpoledních hodinách dorazíme do města Oranže (čti oránž), kde navštívíme známé římské divadlo. V podvečer se ubytujeme v hotelu Premiére Classe ve městě Bolléne.

17. 7. – nejpozději v 7.30 ráno odjedeme do Cantonigros. Zde se zaregistrujeme a dostaneme pokyny k dalšímu programu celého festivalu.

18. 7. – tento den budeme mít na částečný odpočinek a koncentraci na soutěž. V podvečer budeme zpívat na festivalovém koncertě.

19. 7. – náš první soutěžní den, v 10.00 začíná kategorie folklórních písní, kde soutěžíme s Hoj hura hoj a Tancuj, tancuj.

20. 7. – náš druhý soutěžní den, tentokrát v kategorii dětských sborů. Zde budeme zpívat Ozvěnu, Vrai Dieu d’Amours a dvě části Rýmovaných vorvaňů (Labradorskou baladu a Veverku a Severku). Odpoledne odjíždíme do Barcelony. Zde máme v 19.00 hodin koncert v románském kostele. Náš pobyt v Barceloně organizuje dávná přítelkyně Severáčku Teresa Correu. Budeme bydlet všichni společně na samotě nedaleko města, kde se o nás dobře postarají.

21. 7. – tento den budeme trávit přímo v Barceloně.Navštívíme mnoho zajímavostí a čeká nás krátké vystoupení. Budeme se řídit pokyny našich hostitelů a necháme se překvapit, co vše je pro nás nachystáno.

22. 7. – pojedeme na jedno z nejpozoruhodnějších míst celého Katalánska. Navštívíme klášter Montserrat, který je z větší části vytesán do skály. Zde také sídlí chlapecký sbor kláštera Montserrat. My budeme mít tu příležitost si v tomto světoznámém klášteře zazpívat asi 45 minut pro veřejnost. Važme si toho, protože jinak nemá nikdo jiný možnost, uspořádat zde vystoupení. Odpoledne se vrátíme zpět do Barcelony u prožijeme poslední společný večer.

23. 7. – ráno se vydáme zpět na dlouhou cestu k domovu.

24. 7. – příjezd domů (v dopoledních hodinách) a hurá na prázdniny!!!

Všechny fotografie ze zájezdu naleznete zde.

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění