MALÍ ZPĚVÁČCI 11.11./PRVNÍ SNÍH

Silvie Langrová | 11. 11. 2020

Milí Malí zpěváčci, vážení rodiče,

to je dlouho, co jsme se neviděli… Však by dnes měl přijít první sníh. Co myslíte, přiveze nám jej Martin na bílém koni? A těšíte se, až začne sněžit? A pokud by se stalo, že se to sněžení ještě posune, máme pro vás v každém případě novou písničku. Ale to až potom, co s společně hezky protáhneme, připravíme pusinku na zpívání a rozezpíváme.

Posaďte se do tureckého sedu nebo na paty a pojďte si zahrát na meluzínu – nadechneme se do bříška a postupně vyfukujeme vše, co jsme nadechli. Otáčíme při tom hlavou, abychom dofoukli úplně na všechny strany. A můžeme několikrát, ať se nám ta meluzína hezky rozfouká.

Pak natáhneme ruce do výšky co nejvíce a svrchu dolů pouštíme sněhové vločky. Nadechneme se a tak, jak nám ruce klesají dolů, vyfukujeme na jemné „ššššš“. Kdo bude chumelit déle – vy nebo rodiče?

Trošku nás to chumelení unavilo, zívneme si a protáhneme se jako kočičky, které si spí doma hezky v pelíšku. Můžeme i mňouknout, ale krásně svrchu, třeba i s pacičkami: MIAUUUU… A ještě jednou, třeba ještě výše: MIAUUUU…

A protože nám kočička přišla na pomoc, tak si o ní řekneme říkanku. A krásně vyslovujte, nejdříve potichu šeptejte a pak to řekněte nahlas:

                                       Sněží, sněží potichu,

                                      kočky choďte v kožichu!

                                      Noste kožich kočičí,

                                      pod něj vítr nefičí.

A teď už se postavte, představte si, že jste byli venku a máte na sobě spoustu sněhu. Musíme ho ze sebe pořádně setřást, z hlavy, rukou, nohou i celého těla.

Postavte se jako správní zpěváci, usmějte se (však to setřásání sněhu bylo veselé) a na rozezpívání si zazpívejte písničku Kočka leze dírou – můžete společně s dětmi na této nahrávce (od 1’52).Hezky při tom vyslovujte a když se vám bude chtít, můžete si zazpívat i další písničky ze Zpívánek…

A teď již pojďme na tu novou slíbenou písničku. Jmenuje se První sníh a složil ji Václav Bláha na slova Václava Čtvrtka. Tak se ji pojďme společně naučit, máme k tomu i nového kamaráda… Třeba nám přeci jen pár vloček nasněží… 🙂

 

Zde jsou notičky s omalovánkou na novou písničku:

První sníh

A to už je pro dnešek opravdu všechno. Nezapomeňte si zpívat i písničky z předchozích zkoušek, až se uvidíme, tak si je společně všechny zazpíváme. To bude skoro malý koncert! A když nám opět pošlete videa nebo obrázky, jak sněží, tak budeme moc rády.

Tak se mějte krásně a ZPÍVEJTE SI!

Na další zkoušku se těší Vaše sborové maminky

Silvie a Radka

Související

MALÍ ZPĚVÁČCI/ONLINE ZKOUŠKA 13. 1. „POJĎME SI HRÁT NA KAPELU“

Silvie Langrová | 16. 01. 2021

Milí Malí zpěváčci, vážení rodiče, moc vám všem děkujeme za milé setkávání na našich online hodinách každý tý...

MALÍ ZPĚVÁČCI/kolednická zkouška 18. 11.

Radka Fryčová | 18. 11. 2020

Milí Malí zpěváčci, vážení rodiče, srdečně vás všechny zdravíme v dalším listopadovém týdnu a přinášíme vám ...

Andílkovská zkouška Malých zpěváčků 4. 11.

Radka Fryčová | 04. 11. 2020

Milí Malí zpěváčci, vážení rodiče, máme tu nový měsíc listopad a s ním se pomalu a jistě  přiblížila doba adventní. ...

MALÍ ZPĚVÁČCI 21.10./BUDE ZIMA

Silvie Langrová | 21. 10. 2020

Milí Malí zpěváčci, milí rodiče, podzim je v plné parádě a my jsme se těšili, že budeme mít společný „přípravkový“ koncert, který ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění