Návštěva dětského sboru Kamarádi z Prahy

Andrea Čančarová Houfková | 15. 05. 2015

Broučci zpěváčci o víkendu 15.- 17. května hostí dětský pěvecký sbor Kamarádi z Prahy. Před třemi týdny se Broučci zúčastnili Čakovického festivalu, který pořádá Camerata Praha. Jejich přípravný sbor Kamarádi jsme navštívili. Nyní oplácíme pohostinnost u nás v Liberci.

Pěvecký sbor Kamarádi vznikl v roce 1994 jako přípravné oddělení pěveckého sboru Camerata Praha. Hlavním smyslem práce je nejen hlasová a hudební výchova zpěváků, ale důraz je také kladen na vytvoření pěkného kolektivu, kde se všichni budou cítit příjemně a kde spolu prožijí mnoho hezkých chvil. Proto pořádáme každý rok soustředění, na kterém se cvičí nový repertoár a kde je spousta příležitostí pro společné zážitky.

Sbor zpívá především na koncertech v Praze a okolí
a účastní se výměnných koncertů v České republice. V roce 1999 jsme natočili CD Zlaté vánoční koledy, v roce 2007 další CD u příležitosti 15.výročí vzniku pěveckého sboru Camerata. Z nedávných úspěchů můžeme uvést „zlaté pásmo“ získané na Mezinárodním soutěžním festivale Pražský kaleidoskop. Na podzim 2014 vycestoval sbor na turné do Francie.

Srdečně všechny zveme na Mimořádný koncert, který se koná v sobotu 16. května od 17,00 hodin v sále ZUŠ. Společně zazpívají Kamarádi, Broučci zpěváčci a Plamínek Severáčku.

Plakát na koncert s Kamarády

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění