Plamínek v Lidicích 11.6.2022

Radka Fryčová | 11. 07. 2022

Děti Plamínku a z 1. ročníku Koncertního sboru Severáčku se zúčastnily celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů „Světlo za Lidice“, která se konala v sobotu 11. června 2022 v Památníku Lidice. Tato přehlídka je součástí vzpomínkových akcí, které vrcholí pietním shromážděním a mší konanou na místě bývalého kostela sv. Martina. Plamínek byl vybrán náměstkem hejtmana panem Ramzerem, aby reprezentoval Liberecký kraj, záštitu nad celou akcí převzal předseda senátu Parlamentu ČR pan Miloš Vystrčil, uměleckou záštitu převzala paní Monika Absolonová.

Děti Plamínku zpívaly v bloku samostatných vystoupení sborů, kromě lidové písně „Nepůjdu já“ a krásné poetické písně Ilji Hurníka „Zasadím jabloňku“ (která se velmi hodí do lidického prostředí, kde se jediná přeživší hrušeň stala symbolem naděje a její odnože se roubují po celém světě) měla velký úspěch závěrečná skladba Jiřího Maláska „Já si zpívám“, která všechny posluchače doslova roztančila. Vzhledem k letošnímu mottu přehlídky „Jsme děti, které zpívají lidickým dětem“ byla tato písnička krásnou tečkou za naším vystoupením.

Všechny sbory pak na závěr zazpívaly společné písně, které jsme nacvičili během zkoušek: Růžička, Růže pro Lidice, Kdyby tu nic nebylo.

Děti měly kromě zpívání i komentovanou prohlídku celého areálu a samozřejmě také společný oběd, který připravili organizátoři akce.

Počasí se nám vydařilo, zvládli jsme i polední parno, děti odpočívaly ve stínu na trávě, prošli jsme si také nádherný sad růží.

Celý den jsme si společně moc užili a těšíme se na další zájezdy, ať už v Plamínku nebo v Koncertním sboru Severáčku.

Na další fotografie se podívejte ZDE

  

  

 

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění