PODAŘENÁ GENERÁLKA PŘED ODLETEM DO JIŽNÍ KOREJE

Severáček02. 10. 2016

V pátek večer proběhla v ojediněle liduprázdné a tiché ZUŠ Liberec veřejná generálka před naší cestou do Jižní Koreje. A byl to velmi netradiční zážitek.

Nejednalo se totiž o oficiální koncert a tak vše neproběhlo v koncertním sále ZUŠ, ale přímo ve zkušebně Severáčku. Netradiční byla nejen skutečnost, že ZUŠ byla kvůli ředitelskému volnu téměř prázdná, ale také to, že koncert byl proložen mnoha vysvětlujícími promluvami sbormistryně Silvie Pálkové. V průběhu koncertu jsme se navíc museli vypořádat s hlasitým zvukem vrtačky, ozývajícím se hned za dveřmi zkušebny. I díky těmto okolnostem se celý koncert nesl v uvolněné náladě, přestože se nakonec natáhl na více než hodinu a půl.

Nejpřekvapivější na celé události byla hojná divácká účast, která zcela předčila naše očekávání. Zkušebna se zaplnila do posledního místečka, několik diváků dokonce muselo vzít za vděk sezením na podlaze. Sešlo se tedy něco kolem stovky diváků a za to všem moc a moc děkujeme.

Příjemná divácká atmosféra se podepsala i na výkonech zpívajících a tančících Severáků, kteří prokázali, že Severáček bude v Koreji reprezentovat na vysoké úrovni. Veřejná generálka ukázala, že rozsah repertoáru je opravdu velmi široký, od lidových písní až ke spirituálu a jazzu, vše navíc doplněno o dechberoucí taneční kreace.

Znovu děkujeme všem divákům za účast a držte nám v Koreji palce, odlétáme již ve čvrtek.

Atmosféru koncertu pro vás opět skvěle nafotil Karel Kašák, děkujeme.

 

Komentáře