PODZIMNÍ KONCERT PŘÍPRAVNÝCH ODDĚLENÍ SEVERÁČKU

Andrea Čančarová Houfková | 23. 10. 2016

Ve čtvrtek 20. října 2016 se ve velkém sále ZUŠ uskutečnil již tradiční první koncert přípravných oddělení Severáčku v nové sezoně, věnovaný památce Jiřiny a Milana Uherkových.

Silvie Pálková uvedla začátek koncertu úvodním slovem v korejštině, jako připomínku nedávného turné Koncertního sboru do Jižní Koreje. Během koncertu se na pódiu postupně představila všechna přípravná oddělení Severáčku: nejprve nejmladší Malí zpěváčci, pro které byl tento koncert úplně prvním vystoupením, poté Broučci I a II a také Plamínek spolu s 1. ročníky Koncertního sboru Severáčku. V programu koncertu byly zastoupeny lidové písně v úpravách Milana Uherka, Jaroslava Herdena a Leoše Janáčka. Obě oddělení Broučků společně zazpívali Rozpustilou abecedu a Plamínek cestovatelskou písničku Hrady a zámky. Za pomyslným dirigentským pultíkem se postupně vystřídaly všechny tři sbormistryně přípravných oddělení – Radka Fryčová, Andrea Čančarová Houfková a Silvie Pálková, o klavírní doprovod se postarala Eva Dvořáková. Začátek a závěr koncertu patřil společnému zpívání všech dětí Severáčku.

Velké poděkování patří výboru Kruhu přátel Severáčku, který celý koncert zorganizoval, dále ZUŠ a v neposlední řadě všem ochotným hlídacím maminkám, které nám velmi pomohly a skvěle se o děti staraly během generální zkoušky i koncertu. Věříme, že si všichni posluchači koncert užili stejně jako děti Severáčku a těšíme se na další setkání, tentokrát na Vánočním koncertu, který se bude konat v sobotu 17. prosince 2016 v Koloseu.

Koncert pro vás nafotil Karel Kašák a fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Související

POZVÁNKA NA PODZIMNÍ KONCERT PŘÍPRAVNÝCH ODDĚLENÍ SEVERÁČKU

Andrea Čančarová Houfková | 19. 10. 2016

Srdečně zveme na letošní koncert přípravných oddělení Severáčku. Pro většinu dětí to bude první vystoupení na jevišti se sborem. Koncert ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění