První koncert přípravných oddělení v nové koncertní sezoně

Silvie Langrová | 06. 11. 2014

Ve čtvrtek 23. října 2014 se ve velkém sále ZUŠ uskutečnil již tradiční první koncert přípravných oddělení Severáčku v nové sezoně, věnovaný památce Jiřiny a Milana Uherkových. Právě manželé Uherkovi, zakladatelé Severáčku, byli svou péčí o takzvané „přípravky“ vzorem pro mnoho dalších dětských sborů a díky nim vzniklo bezpočet „líhní“ šikovných zpěváčků…

Během koncertu se na pódiu postupně představila všechna přípravná oddělení Severáčku: nejprve nejmladší Malí zpěváčci, pro které byl tento koncert úplně prvním vystoupením, poté Broučci I a II a také Plamínek spolu s 1. ročníky Koncertního sboru Severáčku. V programu koncertu byly zastoupeny lidové písně v úpravách Miroslava Raichla a Milana Uherka, Broučci též přidali „svou“ Broučkovskou mazurku a Plamínek zazpíval mimo jiné i tři písně z cyklu Desítka písniček z gramofonu Jendy Bendy M. Raichla. Za pomyslným dirigentským pultíkem se postupně vystřídaly všechny tři sbormistryně přípravných oddělení – Radka Fryčová, Andrea Čančarová Houfková a Silvie Pálková, o klavírní doprovod se postarala Eva Dvořáková. Závěr koncertu patřil společnému zpívání nejen dětí, ale i rodičů a ostatních posluchačů.

Velké poděkování patří výboru Kruhu přátel Severáčku, který celý koncert zorganizoval, dále ZUŠ a v neposlední řadě všem ochotným hlídacím maminkám, které nám velmi pomohly a skvěle se o děti staraly během generální zkoušky i koncertu. Věříme, že si všichni posluchači koncert užili stejně jako děti Severáčku a těšíme se na další setkání, tentokrát na Vánočním koncertu, který se bude konat v neděli 14. prosince 2014 v Domě kultury.

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění