SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN ČTVRTÝ | SOBOTA 27. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 28. 10. 2018

Dnešní dopoledne strávily děti se svými korejskými rodinami. My dospělí jsme se lehce sportovně vyžili na drezíně, která nás odvezla vlastním pohonem na zhruba 3 km projížďku přírodou. Pak jsme navštívili tradiční korejskou restauraci s typickým nízkým stolováním a užili jsme si další nevšední gastronomické zážitky.

Ve 14 hodin odpoledne jsme se všichni sešli a odjeli autobusem do luxusního hotelového a nákupního centra LOTTE, kde budeme večer zpívat na mimořádném setkání abiturientů High school po 40 letech. Vzhledem k tomu, že má tato škola vynikající pověst (studovaly na ní významné osobnosti včetně korejského prezidenta), i toto setkání bývalých studentů má velmi vysokou úroveň.

Po zkoušce se spolu s dětmi vydáváme na průzkum nákupních možností centra, ze světoznámých obchodních značek tu jsou snad úplně všechny. Spodní dvě patra jsou plná nejrůznějších restaurací, bufetů, stánků s lákavými pochoutkami, děti již dostaly patřičný obnos a mohou si vybrat z nepřeberné nabídky jídel.

V slavnostním programu mají mj. samostatné vystoupení Silvie Pálková společně s panem Changem s duetem z opery Don Giovanni  A. Mozarta. Šlo jim to báječně. Koncert Severáčku byl na programu o něco déle, kromě obvyklého programu se mimořádně vydařila Zkouška na koncert, nejen zásluhou Elišky, která zazpívala sólo naprosto bravurně, ale i díky hereckému nasazení všech dětí. Velkou oblibu u korejského publika má suita lidovek  Už ho vedou Martina a nejinak tomu bylo i dnes. Aplaus diváků byl velkolepý.

Ve druhé půli koncertu už byla dobrá polovina diváků doslova na nohou a z jejich výrazů bylo zřejmé, že je výkon dětí naprosto ohromil. Finále koncertu byl písně Puttin on the Ritz a Sing, sing a jako přídavek korejská populární píseň Barami, kterou si s dětmi zazpíval vícehlasně  i oktet absolventů.  Nadšení diváků neznalo mezí. Po náročném dni se s vracíme s chutí do hotelu a necháme si zdát něco hezkého. Dobrou noc.

Z Koreje Radka Fryčová, fotografie Ondra Pálka


Sledujte naše korejské turné také na Instagramu a Facebooku!

Vše pod hashtagem #SeveracekInSouthKorea2018.

Související

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN ŠESTÝ | PONDĚLÍ 29. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 31. 10. 2018

Po náročném včerejšku necháváme děti prospat a posouváme odjezd z hotelu na jedenáctou hodinu. Loučíme se s naším ...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN PÁTÝ | NEDĚLE 28. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 30. 10. 2018

Dnešní den jsme si přivstali, čekají nás totiž dva koncerty ve dvou kostelech. První z nich je moderní vícepatrová budova uprostřed města, uvnitř velice ...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN TŘETÍ | PÁTEK 26. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 27. 10. 2018

Asi nikomu se dnes nechtělo vstávat, ale společné hotelové snídaně bývají vítaným osvěžením, zejména když etikety všech připravený...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN PRVNÍ A DRUHÝ | STŘEDA 24. ŘÍJNA, ČTVRTEK 25. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 26. 10. 2018

Tak je to tady – je krátce po 14. hodině odpoledne a my se právě vydáváme vstříc dalšímu velkému severáčkovskému dobrodružství. Samozř...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění