SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI: DEN DEVÁTÝ| PÁTEK 14. ŘÍJNA

Severáček14. 10. 2016

Pátek patřil v Jižní Koreji zase primárně zpěvu, byl to poslední den, ve kterém jsme museli odzpívat dva koncerty. Oba dva se shodou okolností konaly v instituci s názvem Arts and Culture Center. Dopolední ve městě Jinju, odpolední v Busanu.

Je to neuvěřitelné, ale Korejci mají snad v každém městě obrovský moderní sál pro tisíc posluchačů. V Jinju také mají takový sál, my jsme v něm ale nezpívali, protože na dopolední koncert bychom neměli šanci ho zaplnit. Tak nám alespoň posloužil jako šatna, když jsme se v polovině koncertu jako vždy převlékali do muzikálového. Vlastně se dá říci, že jsme měli tu největší šatnu v dějinách Severáčku. Samotné vystoupení proběhlo ve foyer kulturního centra a mělo opět neobyčejnou atmosféru. Celý prosklený prostor byl prosvícen denním světlem a také úsměvy našich dětí. Diváci byli jako vždy skvělí, jásali při korejských písních a muzikálových číslech a poté žádali společné fotky a podpisy. Tenhle status celebrit nám bude také chybět, více ale vstřícnost všech lidí kolem.

Večer jsme zazpívali v busanském kulturním centru a tentokrát už pro obrovský a téměř plný sál. Vzácným hostem koncertu, který dorazil speciálně kvůli Severáčku, byl skladatel Park Ji Hoon, autor dvou našich písní. A po koncertě uznale pokyvoval a ochotně se s námi fotil, tak snad se mu naše podání s houslemi Terky Z. líbilo. Dnes bylo hned několik hvězd, které je třeba zmínit. Vlastně je to ocenění za celé turné a míří k našim sólistům Verče D. a Johance M. za píseň Gin dal le ccot a pak hlavně Evě S., jejíž O Happy Day je highlightem každého koncertu.

Přejeme dobrou noc a zítra se těšíme do velkého Busanského akvária.

Komentáře