SEVERÁČEK V LETAŘOVICÍCH – DEN ČTVRTÝ

Silvie Langrová | 06. 07. 2020

Další (čtvrtý) den našeho severáčkovského soustředění je zde – jeho průběh vám vylíčí 3. oddíl:

Dnešní březnové ráno jsme začali trochu netradičně. Už v noci se někteří z nás budili a udiveně poslouchali zvuky ozývající se před stany. A pokud viděli ve stanu ruku
jako vystřiženou z hororu, tentokrát se jim to nezdálo.
Rány lžiček o plecháčky nás přinutily vylézt ze zahřátých spacáků a při otočení k již poloprázdné poličce nám nezbylo nic jiného, než si povzdechnout a vytáhnout svou skrytou zásobu bonbonů.
BUBULÁK nás znovu navštívil a v noci si také pěkně zařádil. Ale ač se následný výměnný obchod nemusí zdát vždy výhodný (přeci jen, kdo by měnil například zubní pastu za bonbony), naše věci jsou zpět a to je hlavní.
Po každodenním KRO (klub ranních otužilců) a ranním nástupu, kde jsme dostali nový velikonoční úkol – každý z oddílů se chopil plata vajec k opatrování, na nás ve mlýně čekala skvělá snídaně.
Zkouška byla sice náročná, ostatně jako vždy, ale výsledek za to stojí. Na podzim od nás snad můžete očekávat spoustu nových i staronových skladeb.
Po výborné rajské k obědu se jen zaprášilo a všichni se s plnými bříšky vydali na odpolední odpočinek do tábora, mírně narušený krvelačnými vedoucími, kteří se svou lstivou léčkou snažili rozbít naše vejce.
Dále nás čekala hra a nebylo to nic jiného než naše milovaná kolíčkovaná, kterou, až se neobešla bez několika bolístek a roztrhaných triček, jsme si užili naplno.
Dali jsme si „sváču“ a šli opět zkoušet. Mezitím nám naše skvělé kuchařky k večeři připravily moc dobré kuře s česnekovým dipem.
K večerním hrám nám dnes přibyla nová aktivita – volejbalové turnaje. První dva zápasy jsou tedy za námi.
Pamatujete na náš vajíčkový úkol. Vedoucí přiznali svou zradu o poledním klidu a jako trest jsme po nich mohli naše opatrovávaná vajíčka hodit. Pár modřin na sobě mají, hrdinný 3. oddíl je naštěstí ušetřil, a tak jejich zranění nejsou tak četná a vážná a mohou nám dále připravovat skvělé hry a zábavu.
Přejeme dobrou noc a můžete se s námi těšit na další den.
3. oddíl

Související

SEVERÁČEK V LETAŘOVICÍCH – DEN ŠESTÝ

Silvie Langrová | 08. 07. 2020

Jak probíhal šestý den v Letařovicích? To vám prozradí 1. oddíl… Je tu 6. den a s ním náš další letařovický report. Naše rá...

SEVERÁČEK V LETAŘOVICÍCH – DEN PÁTÝ

Silvie Langrová | 07. 07. 2020

A máme tu další, v pořadí pátý táborový den. Dnes v podání 4. oddílu: Apríl! Tak začalo naše další letařovické rá...

SEVERÁČEK V LETAŘOVICÍCH – DEN TŘETÍ

Silvie Langrová | 05. 07. 2020

Přečtěte si, jak 2. oddíl referuje o třetím dnu severáčkovského soustředění. Byl pátek 3. července a my jsme se probudili do ...

SEVERÁČEK V LETAŘOVICÍCH – DEN DRUHÝ

Silvie Langrová | 05. 07. 2020

Reportáž z 2. dne našeho letařovického soustředění, tentokrát od 1. oddílu. Ráno jsme se probudili do sluncem zalitého údolí. Velmi početná skupina ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění