SEVERÁČEK NA FESTIVALU LES VOIX DE NOËL VE FRANCOUZSKÉM NIEUL SUR L’AUTISSE

Silvie Langrová | 04. 12. 2022
16. 12. 2022 - 19. 12. 2022

Ve dnech 16. – 19. prosince 2022 se třicítka dětí Severáčku zúčastní jako jediný zahraniční účastník sborového festivalu Les Voix de Noël, který se koná ve francouzském Nieul sur l’Autisse.

Kromě Severáčku se festivalu zúčastní za francouzské dětské sbory dívčí sbor z Bordeaux. Severáček pod vedením Silvie Langrové zazpívá na festivalovém koncertu, který se koná v sobotu 17. prosince v 20.30 hod. v opatství v Nieul sur l’Autisse, kromě toho i v neděli 18. prosince v 18.30 hod. v centru l’Historial Vendée. Na obou koncertech bude Severáček prezentovat české i francouzské autory (Dvořák, Hurník, Raichl, Franck, Poulenc ad.), nebude chybět adventní a vánoční repertoár a samozřejmě české, moravské a francouzské koledy v úpravě zakladatele Severáčku Milana Uherka.

Jedná se již o čtvrtý zahraniční zájezd od října 2022 a šestý zájezd Severáčku v tomto kalendářním roce. Děti navštívily Belgii, Lucembursko, Slovensko, Jižní Koreu, znovu Belgii a nyní Francii. Zájezd je čtyřdenní, děti tentokrát nepojedou autobusem, ale poletí linkou Praha – Nantes.

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění