ZPRÁVY Z LETNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ SEVERÁČKU V LETAŘOVICÍCH

Ivan Pergler | 14. 07. 2015

Od neděle 5. července probíhá letní soustředění Severáčku v Letařovicích. Více jak osmdesátka dětí koncertního sboru včetně nejmladších dětí, které byly vybrány z přípravného oddělení Plamínek, nyní společně zkouší repertoár na novou sezónu. Soustředění ale tentokrát zahájily pouze mladší děti, neboť čtyřicítka dětí, které si přivezly dvě zlaté medaile z řecké Prevezy, se k nim připojila společně se sbormistryní Silvií Pálkovou ve čtvrtek 9. července. Severáček čeká v nadcházející sezóně několik mimořádných koncertů – mezi jinými koncert s Pražskou komorní filharmonií, s houslistou Jaroslavem Svěceným, tradiční vánoční a jarní koncert a též dva zahraniční zájezdy – do Francie a do Kanady. Připravovaný repertoár zahrnuje skladby I. Hrušovského, P. Ebena, G. B. Pergolesiho, A. Vivaldiho, úpravy M. Uherka a M. Raichla, černošský spirituál a další.

Kromě zkoušek však mají děti nachystaný i bohatý program mimohudební – celotborová hra je letos ve stylu Asterixe a Obelixe (viz fotky), nechybí ani tradiční turnaj v maxi a mini volejbalu a samozřejmě tradice literárních Ranních večerníků.

Soustředění pokračuje do neděle 19. července, kdy vyvrcholí koncertem všech dětí v letařovickém kostelíčku sv. Jakuba Většího v 15.00 hodin.

Silvie Pálková

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění