Andělská zkouška Broučků zpěváčků 19. – 26. listopadu

Andrea Čančarová Houfková | 19. 11. 2020

Milí Broučci zpěváčci,

postupně se nám listopad chýlí ke konci a začne advent a těšení se na Vánoce. Dnešní nová písnička tomu také odpovídá, protože je to jedna z krásných staročeských koled v úpravě Milana Uherka – Slyšte, slyšte pastuškové.

Ale než se novou koledu naučíme, odskočíme si na chvíli do nebe za jedním andělem a třeba ho přesvěčíme, aby si s námi zazpíval.

Tak jak se vám líbilo zpívání s andílkem? Určitě jste si ho užili a jste pořádně rozezpívaní na novou koledu Slyšte, slyšte pastuškové.

Slyšte, slyšte pastuškové – omalovánka

A když už písničku dobře umíme, zahrajeme si na koledníky a třeba si i něco dobrého vykoledujeme.

Zde máte ještě nahrávku se zpěvem pro opakování:

A také jen klavírní doprovod pro případné sólisty:

 

Ani dnes jsme nezapomněli na šikovné Broučky II, kteří si dnes mohou procvičit notičky ve stupnici C dur, počítání dob a také nám pomohou s předvánočním úklidem 🙂 nebojte se, budeme třídit hudební nástroje…Teorie pro Broučky II 19.11.

Pražský symfonický orchestr FOK natočil pro děti úžasná videa, která představují jednotlivé nástroje v orchestru, po shlédnutí videa si můžete zkusit zodpovědět otázky v kvízu.

Dnes se seznámíme s krásným nástrojem, který má opravdu „andělský“ zvuk – s HARFOU: https://www.youtube.com/watch?v=KsoFdU9bUp4

A zde je kvíz o harfě: https://www.fyrebox.com/play/jak-znate-harfu_4vG75gaVN

 

Děkujeme za další videa Vašich zpěváčků, kteří jsou moc šikovní. Dnes si můžete poslechnout ještě jednoho Mydliduba od Kačenky, Zimu v podání Ondry a Jůlinky a Dva mrazíky, které zpívá Janička.

 

Doufáme, že se vám naše andělská zkouška líbila a my se budeme těšit v úterý na online zkoušku, kde si koledu a další naše zimní písničky společně zopakujeme.

Vaše Andrea a Radka

 

Související

Zkouška Broučků zpěváčků a podivné zvíře 21. – 28. ledna

Andrea Čančarová Houfková | 21. 01. 2021

Milí Broučci zpěváčci, od ledna se opět setkáváme na onlinových zkouškách, ale určitě nebude dloho trvat a budeme se moci ...

Mikulášská zkouška Broučků zpěváčků 3. – 10. prosince

Andrea Čančarová Houfková | 03. 12. 2020

Milí Broučci zpěváčci, advent je v plném proudu a k tomu patří přípravy, zdobení našich obydlí, pečení cukroví a také vyprávění ...

Zkouška Broučků 3. – 5. listopadu

Andrea Čančarová Houfková | 03. 11. 2020

Milí Broučci zpěváčci, zdravíme vás v halloweenském týdnu, určitě jste si užili dlabání dýní a různé dušič...

Zasněžená zkouška Broučků 20. – 22. října

Andrea Čančarová Houfková | 20. 10. 2020

Milí Broučci zpěváčci, brzy budou podzimní prázniny a to vždy znamená, že začínáme myslet na zimní a vánoční písničky, ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění