Zkouška Broučků zpěváčků a podivné zvíře 21. – 28. ledna

Andrea Čančarová Houfková | 21. 01. 2021

Milí Broučci zpěváčci,

od ledna se opět setkáváme na onlinových zkouškách, ale určitě nebude dloho trvat a budeme se moci sejít na naší severáčkovské zkušebně. Chtěly bychom vám moc poděkovat za to, že s námi pravidelně setkáváte u počítače a zpíváte na dálku v tak hojném počtu a s plným nasazením. Jste skvělí a my jsme patřičně pyšné na to, že máme ve sboru tak šikovné děti!

Ale než se pustíme do nové písničky, nejprve se trochu protáhneme a rozezpíváme.

Představte si, že jste strom a zakořeníme nohy pevně do země a mírně rozkročíme, protáhneme ruce jako větve, zakroužíme hlavou, rameny, trupem jako když se do nás opírá zimní vítr. Tím sklepeme všechny šišky. A když ta šiška letí dolů udělá AAA – BUM, čím výš šiška roste, tím vyšší hlásek bude.
Pozor, ale my jsme šiškovou kanonádou vyplašili spousty ptáčků, tak si některé zazpíváme (kuku, húú, čimčarára čim).
A teď jsme v křoví zahlédli zajíčka, jak si podupává a zazpíváme DUPYDUPYDUP – hláskem zpíváme zeshora dolů jako po schodech.
V lese je také spousta dalších zvířátek, vymýšlejte, jaká zvířátka v přírodě vidíme a zpíváme na začáteční melodii písničky Kočka leze dírou.

Doufáme, že jste se pěkně rozezpívali s různými zvířátky, protože teď nás čeká nová písnička s velmi podivným zvířetem, která se jmenuje „Copak je to za zvíře“. Je ze stejného cyklu (Ivánkova zvířátka, strašidla a prasátka) od Miroslava Raichla jako Bimbulín, Mydlidub a Zelené strašidlo.

Copak je to za zvíře – omalovánka

 

 

Zazpívejte si ji ještě jednou s nahrávkou se zpěvem.

 

Pro případné sólisty je zde karaoke verze.

 

Na online zkouškách se také učíme písničku s názvem „Zelené strašidlo“ a protože nám posíláte krásné obrázky strašidel, zazpívejte si ji ještě jednou s videem, kde všechna malovaná strašidla od dětí uvidíte.

 

 

Pro Broučky II je opět nachystaný pracovní list, tentokrát sněhulák plný pomlk.

Teorie pro Broučky 21.1.

Protože Broučci I jsou také velmi šikovní a potřebují se učit notičky jako starší zpěváčci, naleznou v mailu úvod do pohádkového notového království, kde se seznámí s různými notovými postavami.

Tak to je pro tyto dva týdny všechno. Těšíme se opět v úterý na online zkoušku, kde si společně podivné zvíře a další písničky zazpíváme.

Mávají Vaše sbormistryně Andrea a Radka

 

 

 

Související

Zkouška Broučků zpěváčků 25. 2. – 4. 3.

Andrea Čančarová Houfková | 25. 02. 2021

Milí Broučci zpěváčci, z krásné zasněžené zimy jsme se přehoupli do skoro jarního počasí se sluníčkem. Zkuste se projít venku, ...

Zkouška Broučků zpěváčků 11. – 18. února

Andrea Čančarová Houfková | 11. 02. 2021

Milí Broučci zpěváčci, celý týden budeme opakovat písničky, které jsme se od ledna naučili. A že jich není málo. Umíme lidovou ...

Mikulášská zkouška Broučků zpěváčků 3. – 10. prosince

Andrea Čančarová Houfková | 03. 12. 2020

Milí Broučci zpěváčci, advent je v plném proudu a k tomu patří přípravy, zdobení našich obydlí, pečení cukroví a také vyprávění ...

Andělská zkouška Broučků zpěváčků 19. – 26. listopadu

Andrea Čančarová Houfková | 19. 11. 2020

Milí Broučci zpěváčci, postupně se nám listopad chýlí ke konci a začne advent a těšení se na Vánoce. Dnešní nová pí...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění