BROUČCI ZPĚVÁČCI/26. – 28. května

Andrea Čančarová Houfková | 26. 05. 2020

Milí Broučci zpěváčci,

dnes nás čeká nová lidová písnička Vdávalo se motovidlo, ze které se naučíme první tři sloky. V pohádkovém království mají elixír neviditelnosti, tak snad nám nezmizíte a Broučci II budou v hudební teorii počítat a malovat. Tak hurá na všechny aktivity.

Rozezpívání pro Broučky č.4

Dnes se naučíme lidovou písničku v úpravě Milana Uherka – Vdávalo se motovidlo. Broučkům II  možná text příjde povědomý. Je to stejný příběh, který jsme zpívali minulý rok, ale v brněnském nářečí a s jinou melodií.

Pojďme se tedy naučit českou verzi. Dnes se naučíme jen první tři sloky, protože celá písnička jich má celkem sedm.

Vdávalo se motovidlo – omalovánka

A abyste věděli, jak to celé dopadlo, poslechněte si nahrávku celé písničky Vdávalo se motovidlo.

Minule jsme v notovém království oslavili s  princeznou narozeniny. Určitě dostala krásné dárky, ale jeden dárek byl přeci jen zvláštní, byl to Elixír neviditelnosti. Tak se na něj půjdeme podívat. Ale pozor, ať nám nezmizíte!

Broučci II, dnes  budete potřebovat pastelky a také sčítání do devíti. Že je to hračka? Tak pojďme na to… Těšíme se na vaše obrázky!

Teorie BR II 26.5.

Jedna naše broučkovská maminka nám poslala odkaz na moc pěkně zpracovaný rytmus, děkujeme. Kdo měl s rytmickým Albertem problémy, může vyzkoušet toto:

A to je pro dnešek všechno. Budeme se moc těšit opět příští týden s dalším pokračováním motovidla a hlavně si ZPÍVEJTE 🙂

Vaše Andrea a Radka

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění