KONCERTNÍ SBOR/online výuka 16.,19.10.

Radka Fryčová | 16. 10. 2020

Milí Severáčci,

tak tu máme další týden, kdy se nemůžeme vidět a kdy nám opět chybíte ve zkušebně… Snad to nebude mít dlouhého trvání a všechny písně, které vám tu postupně předkládáme, si budeme moci zazpívat naživo 🙂

Abychom nezapomněli na hudební teorii, ve které jsme letos tak pokročili v Letařovicích, tak tu pro vás máme malé opakování:

Teorie pro HLSB 16.10.

Pokračovat budeme i s vánoční suitou Martina Kudrny, kterou budeme před vánoci premiérovat, tzn. musíte ji každý sám opravdu ovládat! Dnes v pořadí třetí píseň, která se jmenuje Poslechněte, lidé milí. Na úvod jedna otázka – kterou lidovou hudbu vám svým stylem píseň připomíná?

Tak si připravte noty a pojďte se do této vánoční písně zaposlouchat. V následující pracovní verzi je uvedena pouze jedna (první) sloka, tak si to pusťte víckrát dokola, abyste si mohli nazpívat i ostatní sloky. Stihnete to v tom rychlém tempu? Jste schopni si zaintonovat závěrečný trojhlas?

A nyní pro zopakování celá suita, tedy písně Hajej, dadej, Pospíchejte, všichni spolu a Poslechněte, lidé milí. Nezapomeňte na správnou a srozumitelnou výslovnost!

Společně s 1. ročníky si teď pojďme společně zopakovat naši oblíbenou píseň Miroslava Raichla Brusič mráz.

Noty pro ty, kdo je potřebují:

Raichl – Brusič mráz

A to už se blížíme k závěru a pro všechny z vás, kteří máte rádi operu jeden odkaz (zpívají ti nejlepší z nejlepších – Jonas Kaufmann a Anna Netrebko). Poznáte, ze které je to opery? A jejího autora?

A byť je teď zpěv považován pomalu za nejnebezpečnější věc na světě (v příštím životě se budeme věnovat něčemu méně rizikovému, třeba pilotování Formule 1 :-)), je to úžasný způsob, jak potěšit duši svou i všech okolo. Nemůžeme se dočkat, až vás všechny zase uslyšíme zpívat!

Vaše Silvie a Radka

 

 

Související

Koncetní sbor/online zkouška 6., 9. 11.

Silvie Langrová | 06. 11. 2020

Milí Severáčci, jsem moc ráda, že jsme se v tomto týdnu viděli s alty a těším se na dnešní online zkoušku sopránů. ...

KONCERTNÍ SBOR/online zkouška 23.10., 2.11.

Silvie Langrová | 26. 10. 2020

Milí Severáčci, opět se setkáváme, abychom pokračovali v našich online zkouškách. Doufám, že i když se nemůžeme vidět, že ...

KONCERTNÍ SBOR – ONLINE VÝUKA/9. – 12. 10.

Silvie Langrová | 09. 10. 2020

Milí Severáčci, opět  po týdnu vás všechny zdravím. Dnes jsem pro vás natočila nejen zdravici :-), ale i rozezpívání. Tak ...

KONCERTNÍ SBOR – ONLINE VÝUKA/2., 5. 10.

Silvie Langrová | 02. 10. 2020

Milí Severáčci, moc dlouho to netrvalo a učíme opět online – tentokrát ale jen dnešní a pondělní hodinu. Příští pátek se již sejdeme ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění