KONCERTNÍ SBOR/online zkoušky březen

Silvie Langrová | 20. 03. 2021

Milí Severáčci,

mám velkou radost, že se pravidelně vídáme a pravidelně zpíváme v rámci našich online zkoušek. A i když to není takové, jako jsou naše běžné zkoušky v ZUŠ, zvládáme stále nové a nové skladby.

Alespoň některé z nich naleznete níže na nahrávkách Severáčku, abyste si je mohli poslechnout, společně zazpívat a abyste si udělali představu, jak to zní, když zpívá celý sbor dohromady.

Ale ještě než si je poslechneme, pojďme se rozezpívat, dnes jsem pro vás vybrala hned dvě různá rozezpívání. Komu by se stýskalo po společných hlasových cvičeních v dětském sboru, tak může navštívit zkoušku amerického dětského sboru ze Cincinnati. Druhé rozezpívání je pro ty z vás, kteří si chtějí vyzkoušet celkovou přípravu na zpívání, tedy i rozmluvení a rytmickou přesnost s americkým sbormistrem a profesorem na Penn State University Tonym Leachem. Zkuste to, určitě to stojí zato a navíc se pocvičíte v angličtině :-).

Nezapomněli jste na hudební teorii? Co takhle intervaly v hudbě, zejména ty čisté? Pro odreagování nabízím hru „práskni krtka!“. Na jakou úroveň se dostanete? Kdo by náhodou nevěděl, jak to s těmi intervaly je, vysvětlení a test k procvičení máte zde:

intervaly

A abychom se s hudbou také trochu pobavili, zkuste si jeden láskyplný hudební kvíz. Uhodnete všechno?

I když na našich online zkouškách zpíváme náročnější skladby, stále se vracíme k lidovým písničkám, které upravil Milan Uherek. Zde vám předkládám čtyřlístek z nich:

A vezmeme to od té nejstarší – Severáček v roce 1965 zpívá moravskou lidovou Dúbravěnko zelená

 

V roce 1983 natočil Severáček v Českém rozhlase pod taktovkou Milana Uherka moravskou lidovou Dybych byla jahodú

 

V roce 2002 vznikla v sále liberecké ZUŠ nahrávka lidové Chodila Maryška, Severáček dirigoval Petr Pálka…

 

A náš dnešní čtyřlístek lidových písní v úpravě Milana Uherka uzavře půvabná česká lidová Kačena divoká na nahrávce Severáčku z roku 2005, písnička vyšla na albu Milan Uherek dětem…

 

Dnes na závěr to bude opět Severáček, tentokrát televizní. V pořadu Co neodnesl čas z roku 1979 (čas 26:37) zpívá Severáček společně s Waldemarem Matuškou dvě písně. Hádanka nakonec – už víte, proč se v naší táborákové písni Houba, chlouba zpívá na konci …v bílé mám tě rád…?

Tak to je už opravdu všechno, mějte se krásně, moc na vás všechny myslím a ZPÍVEJTE SI…

Vaše Silvie

Související

KONCERTNÍ SBOR ONLINE VÝUKA – OPERA O KOMÍNKU/8., 11. 1.

Silvie Langrová | 07. 01. 2021

Milí Severáčci, v tomto týdnu jsme opět zahájili online výuku. Škoda, že se nemůžeme vídat alespoň po skupinkách po deseti jako př...

KONCERTNÍ SBOR online zkoušky 13., 16. 11.

Silvie Langrová | 13. 11. 2020

Milí Severáčci, již druhý týden vás pravidelně vídáme na našich skutečných online zkouškách na Jitsi Meet. Je to skvělé, ž...

Koncetní sbor/online zkouška 6., 9. 11.

Silvie Langrová | 06. 11. 2020

Milí Severáčci, jsem moc ráda, že jsme se v tomto týdnu viděli s alty a těším se na dnešní online zkoušku sopránů. ...

KONCERTNÍ SBOR/online zkouška 23.10., 2.11.

Silvie Langrová | 26. 10. 2020

Milí Severáčci, opět se setkáváme, abychom pokračovali v našich online zkouškách. Doufám, že i když se nemůžeme vidět, že ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění