PLAMÍNEK/páteční zkouška 20. 3.

Silvie Pálková20. 03. 2020

Milí Plamínci,

srdečně vás zdravíme a těšíme se, že i když se teď nevidíme, zazpíváme si dnes společně.

Máme pro vás několik úkolů a námětů, které vás mají zabavit i pobavit, ale také nám zajistí, že až se společně zase uvidíme (a my doufáme, že to bude brzy), budeme mít kde navázat…

1. Návod na přípravu před zpíváním (rozmluvení a rozezpívání). Zkuste vše provést tak, jako byste byli v naší zkušebně v ZUŠce.

Rozmluvení a rozezpívání

2. Nezapomeňte na hudební teorii – zde najdete zábavné úkoly pro procvičování notiček:

3. Zopakujte si opěrnou písničku Ovčáci, čtveráci a v příloze vypracujte čtyři lehké otázky. Poproste rodiče, ať vám pracovní list vytisknou a až se setkáme, budete mít všechny opěrné písničky pěkně pohromadě.

Ovčáci – prac. list

4. Novou písničkou pro dnešní zkoušku je lidová v úpravě Milana Uherka Kdepaks ty bejvával. Je tříhlasá, takže si každý z vás poslechněte svůj hlas na samostatném videu a společně s námi si jej zazpívejte. A až jej budete lépe umět, přidejte se k dětem Severáčku v nahrávce (a můžete si vybrat, zda budete sbor či sólisté 🙂 ).

Kdepaks ty bejvával

  1. hlas – výuka…

2. hlas – výuka…

3. hlas – výuka…

Nahrávka Severáčku – Kdepaks ty bejvával

5. Úkol pro radost – poslechněte si pět Vrabčích písniček Milana Uherka v podání Severáčku a zde můžete hlasovat, která písnička se vám nejvíc líbí a kterou se příští týden společně naučíme… Máte na to čas do nedělního večera – v pondělí “na zkoušce” už budete mít vítěznou písničku připravenou 🙂

1. Veselé vrabčí  cestování

2. Mazurka šťastných vrabčáků

3. Song návštěvníků kina

4. Píseň o hnízdě

5. Pochod dobrého rána

Děkujeme za splnění všech úkolů, doufáme, že vás to bude bavit a pamatujte, že zpívat si můžete úplně pořád…

Na shledanou při další zkoušce se těší vaše sbormistryně Silvie a Radka

Komentáře