SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN DEVÁTÝ | ČTVRTEK 1. LISTOPADU

Silvie Pálková03. 11. 2018

Ráno po snídani vyrážíme do města, kde máme bezmála tři hodiny čas na nákupy, k dispozici nám je několikapatrový obchodní dům Lotte s mnoha možnostmi včetně virtuální reality, kavárny atd. Spokojení a zrelaxovaní si pak dopřáváme výtečný oběd v sushi baru – myslím, že tento oběd se zařadil na první místo v hitparádě našeho zájezdu, soudě podle syndromu „velkých očí a malého žaludku“ na konci hodování u většiny dětí.

Naštěstí máme čas na procházku ulicemi, ta nám snad pomůže trochu vytrávit a můžeme při ní zažít na vlastní kůži skutečný ruch velkoměsta (Busan má přes 3 miliony obyvatel). Je opět krásné počasí, slunečno, teplo a celý půlden vlastně relaxujeme. Až v pozdním odpoledni odjíždíme do kulturního centra, kde nás čeká dnešní jediný a zároveň nejdůležitější koncert celého turné. V publiku bude na tisíc učitelů, kteří se zde účastní velkého sympozia, paní Pálková tu bude mít i samostatný příspěvek o práci v Severáčku. Náš slavnostní koncert je pro ně velkou událostí, fronta se táhne od dveří až ven a my už od zkoušky obdivujeme výbornou akustiku v obrovském sále. Máme tu k dispozici i dva inspicienty, kteří se starají o hladký průběh koncertu.

V první půli zpíváme repertoár ve folklórních krojích (Smetana, Dvořák, Mysliveček, Coulais) a na závět trojlístek Už ho vedou, Martina, kde si své první sólo zazpíval David a zhostil se tohoto nelehkého úkolu se ctí. Už po první části nás publikum nechce pustit z jeviště – zuřivě tleská a vykřikuje korejsky i italsky bravo. V pauze, kde se děti převléknou do triček na druhou půli vystoupení, má své vystoupení mladý a velmi talentovaný hráč na bicí. Pak již nastupují naše děti společně s paní Pálkovou (v sále to pochvalně zahučí, líbí se červené šaty). Obě choreografie společně s Imagine jsou odměněny bouřlivým potleskem, krásně vyšlo i Over the rainbow. Na publiku je vidět, jak moc si dnešní koncert užívá a neváhá to dát najevo. Na úplný závěr máme připravené dva přídavky – Zkoušku na koncert a korejskou Barami. Eliška, Honza i ostatní sólisté mají velký aplaus, troufnu si tvrdit, že na tomto turné asi i nejdelší. Máme velkou radost, jak se koncert povedl, že jsme předvedli všechno, co umíme a s čím jsme sem přijeli.

Na dálku děkujeme za podporu a přejeme všem krásnou dobrou noc. Nám se bude spát jistě báječně.

Z Koreje Radka Fryčová, fotografie od Ondry Pálky

Komentáře