SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN SEDMÝ | ÚTERÝ 30. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 01. 11. 2018

Po vydatné korejské snídani (polévka miso, rýže, salát, kim či, zelené řasy) jsme z hotelu odjeli do Busanského muzea vědy a techniky, kde nás čekal bohatý tematicky uspořádaný program. Dětem se velmi líbily interaktivní projekce, které reagovaly na pohyb, dotyk, světlo. Mohly si také namalovat svou planetu či vesmírnou loď, která se po naskenování objevila a plula skutečným vesmírem. Po prohlídce jsme mohli na chvíli odpočívat v krásném parku s mnoha herními prvky a nutno říci, že lepší počasí na výlet bychom si ani nemohli přát – bezmála dvacet stupňů na sluníčku je na konci října obdivuhodné.

Oběd nám naší milí hostitelé připravili v doslova kouzelném domečku, skládajícím se z obchůdku a kavárničky zařízené v antik stylu. Podávalo se vynikající domácí suši, smažené kuře, zelenina a sladké větrníčky plněné krémem, po kterých se jen zaprášilo. Obchůdek i kavárnička patří rodině Anji, kterou jistě dobře znají všichni, kteří zde byli před dvěma lety. Po výborném jídle jsme se ještě kochali krásnými ručně vyšívanými dečkami, zástěrkami, taškami (ano, někteří z nás neodolali a něco si i koupili;  jen jestli nás pak naloží se všemi těmi dárečky do letadla J).

Autobus nás pak odvezl na festival keramiky spojený s prodejními trhy. Nejprve jsme si prohlédli výstavu v hlavní budově, kde také zaznělo Eccho s úžasnou ozvěnou – budova má tvar kupole, pak jsme měli tvořivé okénko, kde jsme na připravený keramický materiál malovali dle své libosti – nechte se překvapit, mnohé z výtvorů jsou vskutku vysoce umělecké! Procházeli jsme také tržištěm a ze záplavy všech možných tvarů, barev a vzorů keramiky nám přecházel zrak.

Přesně se západem slunce za nejvyšším kopcem jsme odjížděli z festivalu do kulturního centra v Gimhae na velký slavnostní koncert s dětským sborem. Před vystoupením nechybělo opět suši, maso, rýže a další pochoutky tradiční korejské kuchyně – myslím, že už jsme si na ni tak zvykli, že nám budou doma chybět.

Kulturní centrum má velice krásný a akusticky naprosto bezchybný sál, byl otevřen teprve letos na jaře. Veškeré technické zázemí i hlediště je maximálně příznivé pro účinkující i diváky a děti si tento koncert opravdu užily. Ve zcela zaplněném sále byla krásná atmosféra, severáčkovské i korejské děti na jevišti zpívaly s velkou chutí a myslím, že tento koncert patřil k těm úplně nejhezčím na tomto zájezdu.

Z Koreje Radka Fryčová, fotografie Ondra Pálka

Související

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN DEVÁTÝ | ČTVRTEK 1. LISTOPADU

Silvie Langrová | 03. 11. 2018

Ráno po snídani vyrážíme do města, kde máme bezmála tři hodiny čas na nákupy, k dispozici nám je několikapatrový obchodní ...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN OSMÝ | STŘEDA 31. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 02. 11. 2018

Ráno hned po snídani jsme za krásného slunečného počasí vyrazili na „tradiční korejský zážitek“, jak zní doslovný překlad z itinerář...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN ŠESTÝ | PONDĚLÍ 29. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 31. 10. 2018

Po náročném včerejšku necháváme děti prospat a posouváme odjezd z hotelu na jedenáctou hodinu. Loučíme se s naším ...

SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI 2: DEN PÁTÝ | NEDĚLE 28. ŘÍJNA

Silvie Langrová | 30. 10. 2018

Dnešní den jsme si přivstali, čekají nás totiž dva koncerty ve dvou kostelech. První z nich je moderní vícepatrová budova uprostřed města, uvnitř velice ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění