SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI: DEN PÁTÝ | PONDĚLÍ 10. ŘÍJNA

Severáček10. 10. 2016

Milí čtenáři, znovu se hlásíme z daleké Koreje, tentokrát se zážitky zejména nehudebními. Dnes jsme totiž měli volný den, navštívili jsme univerzitu v Yangsanu a druhé největší korejské město, Busan.

Začít ale musíme již včerejším večerem. Dorazili jsme do nového hotelu, který nás zcela ohromil. Je to jedním slovem luxus. Každý pokoj je navíc zcela jedinečný, co se týče vybavení a řešení prostoru. Některé mají velkou vířivou vanu, jiné stylový čtenářský koutek, který jako by vypadl ze starého mafiánského filmu, další zase dřevěné „pódium“ a světla na dálkové ovládání. K našemu úžasu jsme zjistili, že některé pokoje mají také zbrusu nové masážní křeslo. Hotel a atmosféru na pokojích vám ostatně velmi svébytným způsobem představily „holky z šest set osmičky,“ tak se na jejich výkon koukněte na našem facebooku.

Dnes, 10. října jsme si konečně mohli trochu přispat a vstávali jsme až v půl desáté. Zbytek dne jsme navíc měli volno a tak jsme načerpali drahocennou energii na další dny turné. Už zítra totiž bude energie velmi potřeba, protože nás čekají dva více než hodinové koncerty ve velkých sálech. Dopoledne jsme vyrazili na návštěvu univerzity v Yangsanu, kde na nás čekala celá místní honorace, včetně ředitele/děkana a dalších, kteří nás celou univerzitou prováděli. Za odměnu jsme jim a všem studentům zazpívali několik písní na krátkém koncertu. Po něm se jako vždy strhlo davové šílenství, kdy si všichni chtěli udělat „selfie“ a to zejména s Bárou Š.

Hlavní program dne ale přišel odpoledne. Nejprve nás pan Chang dovedl krásnou procházkou na pláž Haeundae, která je největší pláží v Jižní Koreji. Na této pláži před několika dny řádil tajfun a následné tsunami, ale nebylo to vůbec poznat, vše bylo čisté a uklizené. Nechápali jsme, jak to ti Korejci všechno zvládají. Krásné výhledy na přírodu jsme vystřídali za ještě krásnější výhledy na vitríny plné luxusního zboží. Ocitli jsme se totiž v největším obchodním centru na světě, v busanském Shinsegae. Ani za dvě hodiny jsme nestihli všechno projít, ale nemusíte se bát, dárečky vám vezeme.

Pro úplnost samozřejmě nesmí chybět zpravodaj o Vítkovo pocitech, tak vězte, že dnes se cítil výborně. A to je skvělé. Přejeme dobrou noc, musíme se pořádně vyspat na zítřejší náročný den.

 

 

Komentáře