SEVERÁČEK V JIŽNÍ KOREJI: DEN TŘETÍ | SOBOTA 8. ŘÍJNA

Severáček08. 10. 2016

Máme za sebou první den v Jižní Koreji a je toho hodně, co vyprávět. Poměrně brzy ráno jsme se všichni sešli na snídani a bylo vidět, co s člověkem udělá pohodlná postel. Všichni oproti minulému dni zářili, byli vyspalí a těšili se, co dnešní den přinese. Nejlépe ze všech na tom byl Vítek, který se podle svých slov cítil spokojeně. Na nový den se s námi těšila i naše nová korejská překladatelka Anh, kterou jsme ihned přejmenovali na Anču (korejsky by se to psalo asi Anh-Cha).

Dopoledne byla na programu návštěva starobylé lidové vesnice Nagan poblíž Suncheonu, která je nejstarší stále obývanou korejskou vesnicí. Část původní opevněné středověké vesnice funguje jako skanzen, zbylé kamenné domy s rákosovou střechou ale dodnes obývá na dvě stě lidí. Pro většinu z nás šlo o první kontakt s bohatou korejskou historií a na všechny dýchla atmosféra dávných časů. Bylo to nádherné, vidět všechny ty prastaré lidové domy a malé vesnické chrámy, v pozadí se zamlženými horami a všude rostoucími bambusovými háji. A abychom tuto atmosféru vstřebali úplně, pan Chang nám všem koupil pražené motýlí larvy, místní pochoutku. Jak se na Severáček a jeho apetit sluší, ochutnali téměř všichni, včetně paní Pálkové, málokdo si ovšem dal podruhé.

Po obědě už přišlo to, kvůli čemu jsme vlastně tady, koncertování. Dnes jsme vystupovali ve velkém sále v Suncheonu, společně s místním dětským sborem. Byl to velký zážitek, zejména proto, že si děti musely připadat jako rockové hvězdy. Každý je mile zdravil, klaněl se, chtěl se s nimi vyfotit a po koncertě dokonce nastala velká autogramiáda. Hlavním tahákem byl pro většinu podpis naší sólistky Elišky, která musela rozdat minimálně dvacítku podpisů. Vše dokresloval obří plakát Severáčku nad vchodem do budovy a bylo jasné, že v Koreji nás prostě zbožňují. O to větší ale byla tíha odpovědnosti, aby se koncert povedl. A on se povedl. Naše děti zpívaly výtečně, domácí korejský sbor zase menší hlasovou kvalitu doháněl dech beroucími kostýmy a bohatou choreografií, kde nechyběly tradiční korejské vějíře, ale i moderní světelná show.

Byl to dobrý vstup do turné a my se těšíme na další koncerty a zajímavá navštívená místa. Na závěr je třeba zmínit, že jsme rozehráli zájezdový bus kvíz, a po prvním kole máme dělené první místo mezi Kjudo týmem s kapitánkou Bařkou a Asijskými tygry s kapitánem Vítkem. Oby dva týmy mají krásných a symbolických čtrnáct bodů.

Komentáře