SEVERÁČEK VE FRANCII: DEN DRUHÝ | STŘEDA 24. KVĚTNA

Silvie Langrová | 24. 05. 2017

Vždycky je to tak jak mávnutím kouzelného proutku – včera jsme usnuli v Čechách a ráno se probouzíme ve Francii. Pravda, po noci strávené v autobusu jsme lehce pomačkaní a unavení, ale dobrá nálada nás neopouští a povzbuzuje nás i pěkné počasí.

Dva dětské sbory – Severáček a Camella – jsou již o pravidelných přestávkách tak promíchané, že stěží odhalíte, kdo ke komu patří. Cesta ubíhá rychle, v autobusu si povídáme o krásách Francie, o tom, co nás čeká, ale také pilujeme francouzská slovíčka a fráze, aby i ti nejmladší uměli ve francouzských rodinách pozdravit a poděkovat.

Po poledni zastavujeme v Amiensu, těšíme se na návštěvu jednoho z nejúžasnějších gotických skvostů světa – katedrály Notre Dame. Procházka je to po dlouhém sezení v autobuse moc příjemná, míjíme menší kostel a spletí uliček se dostáváme na náměstí k monumentální katedrále. Myslím, že její velikost nás všechny ohromila, ať již stojíme před jejím průčelím, či vcházíme dovnitř. A co bychom to byli za Severáčky, kdybychom si tu nezazpívali. A tak k vysokým lomeným obloukům zní Veni creator spiritus a my si užíváme první francouzský potlesk. Protože máme dost času, dáváme dětem rozchod k nakoupení drobných suvenýrů.

Pak sedáme do autobusu a míříme ke konci naší cesty, které se nachází v městečku Caudebec kousek od Yvetot. Zde na nás čekají milé hostitelky společně s překladatelkou Jitkou a než se sejdou naše francouzské rodiny, tak se ještě po malebném městečku procházíme. Dojde i na zpívání v kostele (novoborské jsme zde naučili A na zemi upokojení) a pak již zpět do sálu, kam nás přichází přivítat milými slovy pan starosta, následuje malé občerstvení a pak již očekávané rozdělení do rodin.

Francouzské rodiny si postupně odvádějí české děti, až v celém sále zůstaneme s dospěláky sami, domluvíme podrobnosti na příští den a hurá také se ubytovat do rodiny, hurá za sprchou a pořádnou večeří i postelí. Zítra nás čeká první den festivalu,  celý den budeme společně, tak se večer zase ozvu…

 

Související

SEVERÁČEK VE FRANCII: DEN ČTVRTÝ | PÁTEK 26. KVĚTNA

Silvie Langrová | 26. 05. 2017

Další den je za námi. Po náročném včerejšku jsme se mohli dlouho vyspat, scházíme se až o půl jedenácté. Nebe ...

SEVERÁČEK VE FRANCII: DEN TŘETÍ | ČTVRTEK 25. KVĚTNA

Silvie Langrová | 26. 05. 2017

Ráno se scházíme na parkovišti, kde čekáme na příjezd Camelly (ti bydlí v městečku kousek od nás). Děti jsou usmě...

SEVERÁČEK VE FRANCII: DEN PRVNÍ | ÚTERÝ 23. KVĚTNA

Silvie Langrová | 24. 05. 2017

Tak se opět po roce vydáváme se Severáčkem do Francie. Ve třičtvrtě na sedm už je před naší ZUŠkou pěkně ruš...

ODJÍŽDÍME DO FRANCIE

Silvie Langrová | 23. 05. 2017

Dnes v podvečerních hodinách se mladší děti našeho Koncertního sboru vydávají na zájezd (pro mnohé dokonce první) do Francie. Tentokrát ale ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění