II. ŽURNÁL ZÁJEZDU SEVERÁČKU DO FRANCIE – den třetí – neděle 8. června

Radka Fryčová09. 06. 2014

Den 3. – neděle 8. června

Dnešní ráno bylo pro Severáčky navzdory krásnému letnímu počasí trochu smutné – loučili jsme se s našimi milými hostiteli z Augsburgu… Jako poděkování za skvělé přijetí jsme rodinám zazpívali Jede sedlák a potom už „poslední pusu a do autobusu“- jak kdysi říkával pan Uherek. Leckde se objevily i slzičky, ale vlastně znamenaly jen velkou pochvalu pro hostitelské rodiny, u kterých se naše děti cítily jako doma. Vyrazili jsme tedy na další dlouhý přejezd, tentokrát přes německo-francouzské hranice až do Remeše – významného města celého kraje se sympatickým názvem Champagne.

Ačkoli nám cesta autobusem příjemně ubíhala – především díky klimatizaci, poměrně klidnému provozu na dálnici (náš pan řidič Zdeněk se velmi šikovně vyhnul koloně několika sražených aut) a dvěma filmům na DVD J, venku bylo dnes opět tropické horko. Nejprve jsme proto zamířili přímo k hotelu F1, kde jsme se ubytovali a vyrazili na podvečerní prohlídku města a především její dominanty:

Katedrála Notre Dame v Remeši je bezesporu perlou gotické architektury nejen ve Francii a ohromuje svou velikostí a zároveň křehkostí díky důmyslnému systému lomených oblouků a postranních věží.  Prostor uvnitř katedrály je téměř nekonečný a dozvuk z jednoho konce na druhý trvá přinejmenším několik sekund. Bohužel jsme neměli možnost zazpívat si přímo uvnitř katedrály, ale po její prohlídce jsme si vše vynahradili v parčíku plném zeleně a stromů přímo naproti katedrály. Naše zpívání opět přilákalo posluchače, kteří nadšeně tleskali a ani po třech písních nechtěli přestat…Tentokrát jsme vybrali „U Dunaja stála“, „Chodila Maryška“ a poprvé na zájezdu francouzskou písničku „Jean qui pleure“ se sólistkou Aničkou.

Protože se alespoň trošku zatáhlo, nad obzorem se dokonce objevila duha a začal foukat příjemný svěží větřík, pokračovali jsme procházkou kolem katedrály, zastavili se u obchodu se suvenýry a pak měly děti půlhodinový rozchod na prohlídku parku a dalších přilehlých ulic v centru. V tento podvečerní nedělní čas byl všude příjemný klid, žádná rušná doprava ani davy turistů a také tak jsme si užili celý výlet do Remeše. Na pokojích Formule 1 jsme pak jen popřáli všem dětem dobrou noc a zítra brzy ráno vyrážíme směr Paříž… V dálce se blýská a my přejeme krásnou dobrou noc všem našim milým do Liberce a dál…

Komentáře