BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 1. díl

Silvie Langrová | 12. 02. 2015

Milí přátelé, sbormistři, učitelé i návštěvníci severáčkovských stránek – VÍTEJTE NA MÉM BLOGU!

Myšlenkou psát blog se zabývám v poslední době intenzivně a teď, když píšu první řádky, jsem docela rozechvělá – zda bude to mé povídání vůbec někoho zajímat.

Už několikrát jsem byla svými kolegy dotázána, jak že to v Severáčku s našimi nejmenšími pracujeme, jak rozvíjíme jejich hlásky a jaké písničky zpíváme. Hlavním důvodem k vytvoření (a dá-li pánbu i dalšímu pravidelnému vytváření) tohoto blogu je tedy snaha zapsat své postřehy z vedení nejmladší severáčkovské přípravky MALÍ ZPĚVÁČCI.  A možná postupem času i vytvoření jakési sbormistrovské „kuchařky pro nejmenší“ s návody, užitečnými tipy i notovým materiálem.

Znám to moc dobře sama – ačkoli se pravidelně připravuji téměř na každou zkoušku, přeci jen, někdy nastane situace, že člověk narychlo vymýšlí, co s dětmi na zkoušce zpívat, jaká cvičení zvolit a jak si s nimi a s muzikou hrát, protože o to jde u těch nejmenších především. A tak doufám, že pro občas vysílené a unavené 🙂 učitele či sbormistry budou tyto mé nápady a zkušenosti pomocí i inspirací zároveň. Ostatně, budu nesmírně vděčná za jakékoli další podněty či připomínky a tak se třeba z tohoto blogu stane časem i diskuzní fórum.

A všechno to povídání a diskutování bude sloužit nejen nám dospělým, ale především dětem, aby byly ještě víc nadšené ze setkávání se zpěvem a hudbou.

Související

PRÁVĚ VYŠEL DALŠÍ DÍL BLOGU SILVIE PÁLKOVÉ

Silvie Langrová | 24. 09. 2015

V novém školním roce se budeme opět setkávat s MALÝMI ZPĚVÁČKY – nejmladší přípravkou Severáčku. Jednotlivé zkoušky bude ve svém ...

BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 4. díl

Silvie Langrová | 24. 09. 2015

Po prázdninách opět začínáme se zkouškami našich MALÝCH ZPĚVÁČKŮ. A tak opět usedám k počítači, abych ...

BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 3. díl

Silvie Langrová | 25. 02. 2015

Milí příznivci našich Malých zpěváčků – třetí díl mého blogu je tu. Trochu jsem si od posledního příspěvku dala na č...

BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 2. díl

Silvie Langrová | 14. 02. 2015

MALÍ ZPĚVÁČCI – SEDM LET S NEJMENŠÍMI SEVERÁČKY aneb PROČ VLASTNĚ TENTO BLOG VZNIKÁ Malé zpěváčky, tedy nejmladší přípravné oddělení Severáčku, jsme ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění