BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 4. díl

Silvie Pálková24. 09. 2015

Po prázdninách opět začínáme se zkouškami našich MALÝCH ZPĚVÁČKŮ. A tak opět usedám k počítači, abych se s vámi podělila o nové nápady a náměty k práci s nejmenšími dětmi. I v letošní sezoně nás čekají zkoušky spojené s nácvikem nových písniček. Popisy těchto zkoušek naleznete vždy v příloze na stránce blogu stejně jako notové materiály – písničku s omalovánkou, která je určena dětem, ale i klavírní doprovod (bude-li třeba), případně další informace – v dnešním případě je to například “Osmero Malého zpěváčka”.

V naší zkušebně jsme o včerejším podvečeru uvítaly více jak třicet dětí – některé navštěvovaly přípravku vloni, ale většina je zde úplně poprvé. První zkouška je již tradičně společná s rodiči a tak jsem s kolegyní Radkou připravila program, ve kterém jsme s dětmi zopakovaly známé lidové písně, naučily je novou písničku, procvičily rytmus a čas zbyl i na organizační záležitosti, které jsou na začátku nového školního roku nezbytné.

Doufám, že nové díly blogu budou inspirací nejen pro mé kolegy sbormistry, učitelky mateřských školek, ale třeba i pro rodiče našich dětí, kteří chtějí vědět, co s dětmi právě chystáme. A pokud také jako my pracujete s těmi nejmenšími, tak vám přeji hodně zdaru a sil, nápadů a dobré nálady a věřím, že vás to bude po celý rok bavit stejně jako mě.

Budu moc ráda za všechny vaše ohlasy, tak se nezdráhejte a pište, mailujte, sdílejte.

Na shledanou u dalšího dílu blogu – další zkoušky MALÝCH ZPĚVÁČKŮ  se těší

Silvie Pálková

  • Známý obr Mydlidub
  • Známý obr Mydlidub - klavír

Komentáře