BLOG Silvie Pálkové MALÍ ZPĚVÁČCI 5. díl

Silvie Langrová | 01. 10. 2015

Milí čtenáři mého blogu,

udělali jste mi velkou radost nejen svým počtem – od minulého týdne téměř šest set shlédnutí! – ale i milými komentáři. To vše mě pozvbudilo k dalšímu zaznamenávání našich pravidelných středečních setkání s MALÝMI ZPĚVÁČKY, nyní vám tedy překládám pátý díl. Jak jsem psala na začátku – tyto příspěvky mají být především zásobárnou nápadů a námětů, jak pracovat s dětmi při rozvíjení jejich hlasu i  hudebního potenciálu.

Dnešní díl má podtitul Hrátky se zvířátky. Jedná se o druhou zkoušku s našimi Malými zpěváčky v tomto školním roce. Úvodní přípravná uvolňovací, dechová i hlasová cvičení jsem pro tentokrát sloučila do jednoho bloku – podle zvířátek, která nám slouží za příklady. Inspirovala jsem se vlastními přípravami (že jich za ta léta mám…), ale i cvičeními z příruček A. Tiché. Tentokrát jsme s dětmi nacvičili písničku Copak je to za zvíře z cyklu Ivánkova zvířátka, strašidla a prasátka M. Raichla. Při výběru písně pro tuto hodinu mě ostatně napadlo, že bych se v některém z příštích díluů tohoto blogu mohla zaměřit na samostatné pojednání o výběru repertoáru pro ty nejmenší zpěváčky i s případným seznamem vhodných písní. Snad to bude pro ty z vás, kteří občas nevíte, z čeho vybrat, přínosné. Ale zpátky k naší zkoušce – děti jsme s kolegyní Radkou viděly teprve podruhé a tomu jsme samozřejmě přizpůsobily jednotlivé fáze zkoušky, ať to bylo krátké rozezpívání, nácvik pochodování či opakování písniček z úvodní hodiny. O tom všem se dočtete ve druhé podzimní kapitole, která je uvedena níže.

Já doufám, že vás moje další povídání potěší a případně inspiruje při vaší práci s dětmi a budu se moc těšit na všechny ohlasy.

Vaše Silvie Pálková

PS: Málem bych zapomněla – ty krásné fotografie v úvodu mých článků jsou z dílny našeho dvorního fotografa Karla Kašáka.

Související

DALŠÍ DÍL BLOGU S. PÁLKOVÉ JE TU – MÁ NÁZEV „HRÁTKY SE ZVÍŘÁTKY“

Silvie Langrová | 01. 10. 2015

Páté pokračování blogu Silvie Pálkové zaznamenává druhou zkoušku přípravného oddělení MALÍ ZPĚVÁČCI v tomto školním roce. Má podtitul ...

PRÁVĚ VYŠEL DALŠÍ DÍL BLOGU SILVIE PÁLKOVÉ

Silvie Langrová | 24. 09. 2015

V novém školním roce se budeme opět setkávat s MALÝMI ZPĚVÁČKY – nejmladší přípravkou Severáčku. Jednotlivé zkoušky bude ve svém ...

BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 4. díl

Silvie Langrová | 24. 09. 2015

Po prázdninách opět začínáme se zkouškami našich MALÝCH ZPĚVÁČKŮ. A tak opět usedám k počítači, abych ...

BLOG Silvie Pálkové: MALÍ ZPĚVÁČCI 3. díl

Silvie Langrová | 25. 02. 2015

Milí příznivci našich Malých zpěváčků – třetí díl mého blogu je tu. Trochu jsem si od posledního příspěvku dala na č...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění