PLAMÍNEK online zkoušky 13. – 20.11.

Radka Fryčová | 13. 11. 2020

Milí Plamínci, vážení rodiče,

moc vás všechny zdravíme a opět po týdnu pro vás máme připravené novou písničku, hudební teorii a další zábavné úkoly.

Děkujeme všem, kteří posíláte videa s nahrávkami písniček a máme také velkou radost z online zkoušek, které proběhly. Je vidět, že vám naše společně zkoušky chybí a také, že jste zpívat nezapomněli 🙂

Budeme zatím pokračovat jak v online zkouškách, tak  i v nácviku písniček podle nahrávek.

Tak se pojďme pustit do zpívání! Nejprve se pořádně protáhněte – zakružte hlavou, rameny, trupem, zaskákejte si na místě, vyklepejte přitom ruce, uvolněte tělo.

Nyní se položíme na záda, pokrčíme si nohy v kolenou a ruce si položíme na bříško (kdo najde nějakou těžší knihu – nejlepší je slovník nebo encyklopedie – položí ji na bříško pod ruce), soustřeďte se na na hluboký nádech a výdech, měli byste cítit, jak se bříško při nádechu zvedá a při výdechu klesá. Opakujte alespoň 10 krát.

Teď si protáhneme pusu na novém jazykolamu TA TETA TO TAM METE – TA TETA TO TAM METE – TA TETA TO TAM METE.  Vyslovujte velmi pečlivě, postupně můžete tempo zrychlit, důležité je, aby se ozvala za sebou dvě „m-m“ (tam mete).  Kolikrát zvládnete tento jazykolam vyslovit na jedno nadechnutí?

Abychom se správně rozezpívali, zkusíme to dnes podle nahrávky.

Ani dnes nesmí chybět hudební teorie, dnes vás čeká doplňování not podle stupňů a hledání písničky, opakování pomlk a roztřídění hudebních nástrojů: Teorie PL 13.11.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy natočil pro děti  úžasná výuková videa s kvízy. Vyberte si hudební nástroj, pusťte si o něm video a pak zkuste zodpovědět otázky v kvízu:

Písnička, kterou se dnes naučíme, se jmenuje Gloria, gloria, veliká novina: Je z Cyklu vánočních písní Martina Kudrny. Noty najdete v e-mailu.

Pojďte si písničku zazpívat s Radkou:

 

A tady si poslechněte nahrávku doprovodu – zpívá se po 4 taktech předehry:

Věříme, že se vám dnešní písnička a úkoly líbily, přejeme vám všem krásný víkend a těšíme se na vás na online zkouškách!

Vaše Radka a Silvie

 

 

Související

PLAMÍNEK, ONLINE ZKOUŠKY 22. 2./5. 3.

Radka Fryčová | 22. 02. 2021

Milí Plamínci, pomalu a jistě se blíží jaro a spolu s ním i možnost být déle venku na čerstvém vzduchu.  Připravila jsem pro ...

Plamínek online výuka 23. – 30.11.

Radka Fryčová | 23. 11. 2020

Milí Plamínci, máme za sebou další týden, během kterého jsme se potkávali na online zkouškách. Moc nás potěšilo, s jakou ...

PLAMÍNEK online zkouška 6./9.11.

Radka Fryčová | 06. 11. 2020

Milí Plamínci, vážení rodiče, všechny vás srdečně zdravíme po podzimních prázdninách. Doufáme, že si děti alespoň na chví...

PLAMÍNEK – online výuka 23.10./2.11.

Radka Fryčová | 23. 10. 2020

Vážení rodiče, milí Plamínci, srdečně vás všechny zdravíme na konci týdne a posíláme opět nové úkoly k distanční ...

Kontakty

Silvie Langrová
sbormistryně Severáčku, umělecká šéfka sboru
Radka Fryčová
sbormistryně přípravných oddělění