PŘÍPRAVY KOREJSKÉHO TURNÉ VRCHOLÍ – TENTO PÁTEK ODJÍŽDÍ TŘICÍTKA DĚTÍ NA SOUSTŘEDĚNÍ DO LETAŘOVIC

Silvie Pálková14. 09. 2016

Přípravy na korejské turné Severáčku, které se uskuteční ve dnech 6. – 17. října 2016, vrcholí. Tento pátek se vydáváme se třicítkou dětí Koncertního sboru na víkendové soustředění do letařovického mlýna. Zbývá ještě připravit choreografii pro muzikálové a swingové skladby (té se ujme kolegyně ze ZUŠ a tanečnice libereckého Divadla F. X. Šaldy Marika Hanousková), nacvičit společnou korejskou píseň Hollo Arirang, kterou budeme zpívat s korejskými sbory (pro Severáček je to již čtvrtá skladba v korejštině) a “dopilovat” zbývající repertoár. Skladeb, které Severáček v Koreji předvede, je velké množství –  od českých a moravských lidových písní přes naše a světové autory po již zmíněný muzikál.

Stejně tak finišuje i logistická příprava celého turné, nic se neponechává náhodě. Na zájezdu děti čeká spousta zážitků, např. velké mořské akvárium v Busanu, návštěva starobylých buddhistických chrámů v Hadongu nebo několikahodinový pobyt v noční Dubaji. Turné bude ovšem také velmi náročné, zejména z hlediska cestování. Děti za deset dní navštíví sedm měst, ve kterých je navíc čeká osm koncertů. Kromě Busanu, který bude naším “domovským” městem a kde proběhne koncert v sále pro více než tisíc posluchačů, navštívíme např. pobřežní město Suncheon, dále Gunsan, kde děti zazpívají v katolickém chrámu nebo hlavní město Seoul, odkud se přes Dubaj poletí zpět do Čech.

Přípravy vrcholí i v samotné Koreji – podívejte se na materiály, které byly vydány k propagaci Severáčku a program koncertu 9. října ve městě Gunsan.

Vše z příprav a následně z probíhajícího turné sledujte tradičně zde na stránkách a nově na našem Facebooku a Instagramu pod “hashtagem” #SeveracekInSouthKorea.

 

 

 

 

Komentáře