SEVERÁČEK SE CHYSTÁ NA TURNÉ PO JIŽNÍ KOREJI

Silvie Pálková29. 07. 2016

Liberecký Severáček odjede podruhé ve své historii do Jižní Koreje. Tentokrát jej ve dnech 6. – 17. října 2016 čeká turné po městech Busan, Ulsan, Gimhae, Hadong, Gunsan a dalších. Severáček bude reprezentovat české sborové umění na základě prestižního pozvání od agentury Drim Culture & Art Management. Kromě samostatných koncertů v největších sálech čeká na třicítku severáčkovských dětí bohatý doprovodný program a setkají se i s místními dětskými sbory.

Severáček pro tuto příležitost chystá nový program složený kromě české sborové hudby, našich lidových písní i písní z amerických muzikálů. Samozřejmostí se zpěv v jazyce země, do které Severáček přijíždí, tentokrát chystá v korejštině hned tři skladby. U všech tří to bude česká premiéra. Děti Severáčku se na náročné turné připravovaly mimo jiné na soustředění v Letařovicích, které proběhlo 1. – 17. července t. r. Další víkendové soustředění čeká vybranou skupinu v září.

Velké poděkování patří King Sejong Institute Praha a zejména paní Marcele Kašparové, která provedla transkripci vybraných písní, jejich překlady a také převedla do korejštiny průvodní slovo, neboť severáčkovské děti i jejich sbormistryně Silvie Pálková budou koncert uvádět právě v korejštině.

Další informace o korejském turné budou následovat koncem srpna.

sejong_logo

Komentáře