VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA Z JIŽNÍ KOREJE

Severáček14. 08. 2016

Ve středu 10. srpna zavítala do Liberce vzácná návštěva z daleké Jižní Koreje, pan Un-ik Chang, ředitel institutu Gimhae Arts and sports Center. Právě pan Chang organizuje celý říjnový zájezd hlavního sboru Severáčku do Jižní Koreje.

Při této milé příležitosti jsme narychlo zorganizovali krátkou zkoušku hlavního sboru, na které jsme s naším hostem pilovali výslovnost několika korejských písní, které máme nově v repertoáru. Byla to velmi inspirativní práce, pan Chang je totiž nejenom skvělým managerem, ale též vynikajícím hudebníkem. Na konci zkoušky jsme p. Changovi zazpívali Raichlův Kočár a tato severáčkovská „srdcovka“ se mu moc líbila.

Ve zbylém dni jsme s naším hostem absolvovali výlet na Ještěd, ochutnali české speciality v radničním Sklípku a povečeřeli i s několika členy výboru KPS.

Další den už jsme se museli rozloučit, ale přesto byla tato krátká návštěva velmi milou a zároveň zavazující událostí. Čeká nás ještě spoustu práce, abychom dobře reprezentovali české sborové zpívání, ale již nyní nás může těšit, že podle p. Changa mají naše děti lepší korejskou výslovnost, než mnoho korejských sborů.

Další informace o korejském turné budou následovat koncem srpna, zatím se alespoň podívejte na několik fotek ze středeční zkoušky.

Komentáře